Basf 22 09 27 + Dimedium 22 09 01 Dimedium 22 09 01 + Adama 22 09 05
Technika
Belaidės duomenų apdorojimo sistemos

Miūldorfas prie Ino (Vokietija). Belaidės duomenų rinkimo ir perdavimo technologijos sparčiais žingsniais veržiasi į visas gyvenimo sritis, taip pat ir žemės ūkį. Vis didesnę reikšmę žemės ūkio technikoje įgyja ir Bluetooth technologija. Belaidžius sprendimus žemės ūkiui siūlo vokiečių kompanija „Fliegl".

Kompanija sukonstravo, gamina ir rinkai tiekia Beacons serijos duomenų rinkimo ir perdavimo prietaisus. Naujieji Fliegl Beacons prietaisai maži, techniškai elementarūs, juos paprasta naudoti. Korpusas atitinka IP69K apsaugos klasės standartus, todėl užtikrinama apsauga nuo tekančio vandens poveikio, dulkių, purvo ir vibracijų. Viduje sumontuoti Bluetooth siųstuvas ir baterija nustatytais laiko intervalais perduoda informaciją netoliese esantiems imtuvams, kur ji apdorojama ir pateikiama vartotojui.

Beacons - maži, paprasti, gana pigūs, atsparūs aplinkos poveikiui, tačiau nepastebimi prietaisai atveria naujus kelius duomenims rinkti ir perduoti. „Fliegl" gamina srutų cisternų skaičiuotuvus, kurie surinktus duomenis gali saugoti ir perduoti be laidų. Jiems taip pat nereikia jokios priežiūros. Šie skaičiuotuvai montuojami paprastai prie srutvežio plūdės, kad galėtų stebėti, kaip cisterna pripildoma ir ištuštinama. Šis pasikartojantis pripildymo ar ištuštinimo procesas registruojamas ir skaičiuojamas kaip vienas ciklas. Naudojant kartu ir GPS signalą, žinoma, kur kuriuo metu yra srutų laistytuvas, be to, išvengiama dvigubo tos pačios vietos laistymo, nelieka tuščių, nelaistytų plotų.

Bioversija 22 08 31

Beacons seriją sudaro 5 modeliai: Pure, Basic, Counter, Sensor Plus ir Giga. Jie skiriasi savo techniniais parametrais ir galimybėmis.

Pure modelis nustatytais laiko intervalais siunčia surinktą informaciją iki 30 m atstumu esančiam imtuvui. AA tipo baterijos užtenka 2-5 metams.

Basic modelyje papildomai sumontuoti pokrypio ir akceleracijos jutikliai, leidžiantys atpažinti darbo procesą. Ant mašinos montuojamas jutiklis gali atskirti, ar mašina stovi ar juda, ar darbiniai agregatai paruošti darbui ar yra transporto padėtyje, kiek kartų užpildyta srutų cisterna, kiek valandų dirbta. Ne darbo metu prietaisas „užmiega" - taip pailginamas baterijos naudojimo laikas iki 4 metų.

Counter modelio galimybės dar didesnės. Jis gali ne tik surinkti duomenis apie mašinos darbą, bet ir susiejęs su kalendoriumi išsaugoti juos savo vidinėje EEPROM atmintyje 1 Mbit/s greičiu. Didžiausias privalumas, kad duomenys gali būti nuskaityti ir perkelti vėliau. Be to, duomenims nuskaityti pakanka turėti paprastą duomenų skaitytuvą arba galima pasinaudoti išmaniuoju telefonu su atitinkama App funkcija. Naudojant tokius prietaisus žemės ūkio paslaugų teikimo įmonėse, galima nuolatos stebėti mašinos darbą ir taip sumažinti manipuliacijų galimybes.

Sensor Plus modelis komplektuojamas su jutikliais, kurie leidžia stebėti mašinos judėjimą ant visiškai lygaus paviršiaus labai mažu greičiu. Atpažįsta darbinių elementų poziciją ir pagal tai gali tiksliai skaičiuoti darbo laiką. Prie papildomų jungčių galima prijungti papildomus jutiklius ir kaupti jų tiekiamą informaciją.

Giga modelis - tai prietaisas, turintis visas anksčiau paminėtas savybes ir SD kortelės lizdą. Šiame lizde galima įdėti 2 GB dydžio atminties kortelę. Kortelė gali būti išimta ir nuskaityta kompiuteryje. Duomenų perkėlimą galima atlikti ir belaidžiu būdu. Šis modelis gali būti naudojamas, kai aplinkos temperatūra svyruoja tarp -40 ir +85 ºC.

„Fliegl" mašinose naudojamas ISO standartas, užtikrinantis Beacons ir daugelio skaitytuvų suderinamumą. Išmaniesiems telefonams paruošta App programėlė.

Šiuos prietaisus galima montuoti javų kombainuose, smulkintuvuose, srutvežiuose, transporto mašinose, sunkvežimiuose ir net konteineriuose.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos