Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Technika
Aukso medalis – naujos koncepcijos daugiafunkcei žemės ūkio mašinai
NexCo kombaino modulis. Gamintojo nuotr.

Hanoveris. Vokietijos žemės ūkio draugija (DLG) vakar paskelbė tarptautinės parodos „Agritechnica 2022“ inovacijų medalininkus. Auksinis apdovanojimas suteiktas vienai inovacijai, sidabro medalius pelnė šešiolika techninių sprendimų. Laimėtojai atrinkti iš 164 žemės ūkio technikos naujovių.

Vieninteliu parodos „Agritechnica“ aukso medaliu įvertinta Vokietijos kompanijos NEXAT daugiafunkcė modulinė transporto priemonė, vadinamasis sisteminis traktorius (NEXAT-Systemtraktor), kurį galima naudoti visiems augalininkystės darbams, nuo žemės dirbimo ir sėjos iki augalų apsaugos ir derliaus nuėmimo.

Nuo tradicinio traktoriaus ši mašina skiriasi tuo, kad visi padargai ne velkami, o vežami ir tai, gamintojų teigimu, gerokai padidina efektyvumą.

Bioversija 2024 07 09 m7

Nors ši transporto priemonė (gali būti nuo 6 iki 24 m versijų) sukurta kaip autonominė mašina, tačiau ji aprūpinta ir aplinkos stebėjimo sistema. Procesai valdomi iš 270° kampu besisukančios kabinos. Tai sukuria pagrindą visiškai automatizuotam mašinos veikimui ir leidžia rankiniu būdu valdyti transporto priemonę transportavimo metu.

Kol kas mašinoje sumontuota pora 545 AG (400 kW) dyzelinių variklių su generatoriais, jų sukurta elektra maitina keturis guminius vikšrus, kuriuos galima pasukti 90° važiuojant keliu. Ateityje planuojama pritaikyti vandeniliu varomą variklį.

Tarp keturių vikšrų montuojami padargai. Savo mašinas kaip NEXAT modulius planuoja pasiūlyti kelios šiame projekte dalyvaujančios ir augalininkystės ūkiams reikalingus padargus gaminančios kompanijos.

Viena iš projekte dalyvaujančių įmonių – Švedijos žemės ūkio technikos gamintoja „Väderstad“. Ji siūlys savo mašinas kaip NEXAT modulius

Teigiama, kad, pavyzdžiui, su NexCo kombaino moduliu ši mašina pasiekia nuo 130 iki 200 t/val. grūdų našumą. Novatoriškoje kūlimo koncepcijoje naudojamas 5,8 m ilgio dvigubo ašinio srauto rotorius, sumontuotas skersai važiavimo krypčiai. Grūdų bunkerio talpa 36 m³, iškrovimo našumas – 600 l/sek., tad visas iškrovimo procesas užtrunka tik vieną minutę.

Paprastai parodos „Agritechnica“ aukso medalis skiriamas naujos koncepcijos inovacijai, kurios funkcionalumas iš esmės keičia įprastus procesus, o pagrindiniai atrankos kriterijai – praktinė reikšmė ūkiui, veiklos pelningumo ir efektyvumo nauda, aplinkos saugojimas ir energijos suvartojimo gerinimas, darbo krūvio  mažinimas, saugo ir sveikatos gerinimas.

Tarp sidabro medaliais apdovanotų inovacijų – naujoviški sėjos, purškimo, kūlimo, taip pat programiniai ir automatiniai žemės ūkio technikos sprendimai, didinantys našumą, tikslumą, gerinantys žmogaus darbo sąlygas ir aplinkos saugą.

Pavyzdžiui, sidabro medalis skirtas automatizuotai smulkintų šiaudų paskirstymo sistemai su tiesioginio matavimo technologija („New Holland “), automatinei dulkių nusiurbimo nuo žemės ūkio technikos variklio sistemai (AGCO), operatoriaus būsenos ir mieguistumo stebėjimo sistemai („Rostselmash“) ir pan.

Kas antrus metus rengiamos ir tradiciškai šių metų lapkritį turėjusios vykti parodos data dėl pandeminės situacijos buvo nukelta į kitų metų pradžią. Tad didžiausia ir laukiamiausia žemės ūkio technikos ir technologijų paroda Hanoveryje lankytojų lauks nuo 2022 m. vasario 27 iki kovo 5 dienos.

Autorius: Gitana Kemežienė
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos