Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Technika
Artėjant javapjūtei - naujas serviso centras prie Šiaulių

Šiaulių r. Bendrovė „East West Agro" (EWA) plečia verslą Lietuvoje - Šiaulių rajone, Kairiuose, atidaryta bendrovės techninės priežiūros ir prekybos atstovybė. Į Šiaurės bei Vidurio Lietuvos ūkininkus aptarnausiančią atstovybę bendrovė investavo daugiau kaip 500 tūkst. eurų. 

Naujoji atstovybė įsikūrusi 1,5 tūkst. kv. m pastate. Čia įrengta žemės ūkio technikos ekspozicija, techninės priežiūros centras ir atsarginių dalių sandėlis. Bendrovė Šiaulių rajone iš viso sukurs 10 naujų darbo vietų, dabar jau dirba šeši darbuotojai.

Bioversija 22 08 31

Simbolinę naujosios techninės priežiūros ir prekybos atstovybės atidarymo juostelę perkirpo EWA generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas (dešinėje) ir vykdomasis direktorius Danas Šidlauskas

„Ši diena – tai pirmasis žingsnis į mūsų plėtrą. Neužilgo bus ne vienas toks atidarymas, ir ne tik Lietuvoje, - prieš perkirpdamas simbolinę juostelę penktadienį kalbėjo EWA generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas. - Šiaurės ir Vidurio Lietuva garsėja stipriais ūkiais, tad Šiaulių rajoną plėtrai pasirinkome neatsitiktinai. Neabejojame, kad atstovybė ir profesionalus aptarnavimas padės stiprinti EWA partnerystę su ūkininkais ir žemės ūkio bendrovėmis bei prisidės prie jų sėkmės".

Šiaurės Lietuvos serviso vadovas Vilius Šukys vadovaus dešimties specialistų komandai

Šiaulių apskritis įmonei EWA yra labai svarbi istoriškai, nes pirmasis parduotas kombainas iškeliavo būtent į Šiaulių apskritį. „Būti čia jaučiame kaip ir moralinę pareigą, nes būtent Šiaulių apskrityje yra didžiausia mūsų parduotos technikos koncentracija - čia dirba 60 mūsų parduotų kombainų, jau nekalbant apie smulkesnę techniką", - sakė G. Kvietkauskas.

Jis pridūrė, kad šio regiono žemdirbiams detalių tiekimas bus dar spartesnis - pristatymo terminas sutrumpės nuo paros iki valandos ar kelių valandų: tai javapjūtės metu labai svarbu. Kartu G. Kvietkauskas klientams palinkėjo čia lankytis kuo rečiau, nes tai reikštų, kad įsigyta technika dirba be priekaištų. EWA serviso tarnyboje dirba 25 mobilios komandos, iš kurių penkios darbus vykdys iš Šiaulių atstovybės.

Didžiausias dėmesys - klientams

Atstovybės atidarymo renginyje buvo pagerbtas ir apdovanotas Žeimelio ūkininkas Romualdas Balčiūnas, kuris nusipirko pirmąjį Laverda kombainą - patikėdamas tuomet dar naujo ženklo technika, jis davė smarkų postūmį tolimesniems pardavimams. „Šiemet tas kombainas jau dirbs aštuntą sezoną. Dabar turime ir naujesnį, bet irgi iš tos pačios kompanijos. Gal kada ir traktoriai pakeis spalvą", - šyptelėjo ūkininkas R. Balčiūnas.

Ūkininkas Romualdas Balčiūnas buvo tas žemdirbys, kuris nusipirko pirmąjį Laverda kombainą

Ūkininkas Albertas Norvaiša iš Kužių seniūnijos, Gilaičių kaimo po šešių sėkmingo darbo sezonų šiemet nusprendė įsigyti antrą kombainą Massey Ferguson. Vietoj senosios Laverda, kuris buvo 225 AG, 5,4 m pločio pjaunamosios, dabar įsigijo našesnį (7 m pjaunamosios plotis, 309 AG) Massey Ferguson.

Ūkininkas Albertas Norvaiša renginyje gavo ką tik įsigyto kombaino Massey Ferguson raktelius

„Atvirai kalbant, kitų pasiūlymų net nesvarsčiau, nesigilinau ir dėl kainos. Tas mano turėtas kombainas šešerius metus atidirbo be jokio gedimo, tik tris kartus pakeičiau diržus. Todėl norėjau būtent šito gamintojo kombaino", - paaiškina A. Norvaiša. Galingesnio kombaino ūkiui reikėjo todėl, kad prasiplėtė žemės plotai - dabar ūkininkas dirba 300 ha. Jo ūkyje derliaus dorojimas prasidės nuo žieminių rapsų - juos planuojama kulti maždaug po dviejų savaičių. Laukų purškimo ir tręšimo darbams A. Norvaiša dabar svarsto įsigyti ir mažesnės galios Massey Ferguson traktorių.

Žemės ūkio bendrovė „Gataučiai" per pusantrų metų įsigijo jau penktą traktorių Massey Ferguson. Bendrovės direktorius Darius Stonis paaiškino, kad skirtingos galios traktoriai - nuo 130 iki 380 AG - skiriami patiems įvairiausiems darbams atlikti, kokių tik prireikia didžiuliame beveik 2 000 ha dirbančiame augalininkystės specializacijos ūkyje, dar plėtojančiame ir 70 ha ploto daržininkystės dalį „Nors pavasarį gamtos sąlygos buvo gąsdinančios, bet dabar ir kviečiai, ir kvietrugiai, ir miežiai atrodo puikiai. Kol kas bręsta gražus derlius, tad tikimės sėkmingos javapjūtės", - sako D. Stonis.

Kombainų turas - jau netrukus

EWA produktų vadovas Remigijus Savickas priminė, kad netrukus prasidės kombainų turas per Lietuvą, kuris organizuojamas jau treti metai. Ūkininkai, ketinantys įsigyti naują kombainą, galės išbandyti Laverda ir Massey Ferguson kombainus savo laukuose.

Demonstracinis turas prasidės nuo Kėdainių rajono, tada keliaus į Biržų, Pasvalio, Pakruojo, Joniškio, Akmenės, Mažeikių, Skuodo, Kretingos rajonus. Planuojama apvažiuoti dar daugiau ūkių negu pernai - svarbu, kad orai leistų įgyvendinti visus planus. „Jei kuriam ūkininkui javapjūtės metu staiga prireiks naujo kombaino, jis gali kreiptis į mus, nes sandėlyje artėjant javapjūtei mes visada turime užsakytų papildomų visų serijų kombainų", - sakė R. Savickas.

EWA produktų vadovas Remigijus Savickas priminė, kad netrukus prasidės kombainų turas per Lietuvą

Žemdirbių įpročiai keičiasi: prieš aštuonerius ar septynerius metus kiekvienas ūkininkas iki Naujųjų metų apsispręsdavo, kokios jam technikos reikės kitam sezonui. Dabar neretai sprendimai priimami labai staigiai, kai lieka vos „penki žingsniai" iki lauko. EWA darbuotojai stengiasi būti lankstūs ir prisitaikyti prie klientų poreikių.

Biržoje pritrauktą kapitalą investuoja Lietuvoje

Šių metų balandį EWA sėkmingai įgyvendino pirminį viešą akcijų pasiūlymą. Bendrovės pasiūlytas akcijas įsigijo daugiau kaip 100 investuotojų. Paklausa akcijoms jų pasiūlą viršijo 22 procentais, o išplatinusi akcijas EWA pritraukė 3 mln. eurų kapitalo.

„Didžiąją dalį pritraukto kapitalo skiriame investicijoms Lietuvoje. Dabar metas plėtrai yra palankus - parduodamos technikos parkas didėja, vis daugiau ūkių investuoja be Europos Sąjungos paramos. Šiemet esame numatę atidaryti dar bent vieną techninės priežiūros ir prekybos atstovybę šalyje - dairomės patalpų Rytų regione", - netolimos ateities planais pasidalijo G. Kvietkauskas

Pernai EWA pajamos siekė 23 mln. eurų - bemaž du kartus daugiau negu 2015 metais. Bendrovė Lietuvoje aptarnauja daugiau kaip 6 tūkst. ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių. Šiuo metu bendrovėje dirba 70 darbuotojų. EWA atstovauja tokiems visame pasaulyje pripažintiems žemės ūkio technikos gamintojams kaip „Massey Ferguson", „Laverda", „Fella" ir kitiems.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos