Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Spaudos centras
VMVT Tauragės departamento patarėja įtariama kyšininkavimu

Vilnius. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė, laikinai ėjusi departamento direktorės pareigas, įtariama kyšininkavimu, pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

A. Stumbrienė buvo sulaikyta antradienį, apklausta. Šiuo metu jis nušalinta nuo pareigų šešiems mėnesiams.

Moteriai pateikti įtarimai dėl kyšininkavimo, dar dviem asmenims – dėl papirkimo. 

Bioversija 2024 04 26 m7

STT teigimu, ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad A. Stumbrienė VMVT organizuodama įvairius veiklos procesus sistemingai ėmė kyšius iš sveikatos priežiūros paslaugas gyvuliams teikiančių asmenų.

Kaip nurodo tarnyba, kyšiai duoti už tai, kad pareigūnai atliktų savo darbą. Jų sumos buvo įvairios, galėjo siekti 120 Eur ir daugiau.

„Po neseniai atskleistos sisteminės korupcijos atvejų VMVT – situacija kartojasi. Tai parodo, kad šioje tarnyboje itin svarbu skubiai imtis kompleksinių priemonių, kurios ne tik užkirstų kelią korupcinėms veikoms, bet ir kurtų korupcijai atsparią aplinką tarnyboje“, – STT pranešime teigė Klaipėdos valdybos vadovas Žydrūnas Krampalcas.

Praėjusių metų pabaigoje STT informavo apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl sisteminės korupcijos atvejų VMVT. Atliekant šį tyrimą įtarimai dėl kyšininkavimo, veikiant organizuotoje grupėje, pateikti keturiems asmenims, tarp jų – buvusiam VMVT direktoriui Mantui Staškevičiui.

Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jį kontroliuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Tyrimą atlieka STT Klaipėdos valdybos pareigūnai.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos