Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Spaudos centras
Kritusios kainos ir grūdų prekyba smukdė „Akola group“ pelną
Asociatyvi Freepik nuotr.

Vilnius. Žemės ūkio, maisto gamybos ir prekybos bendrovė „Akola group“ (buvusi „Linas Agro Group“) per šešis 2023–2024 finansinių metų mėnesius gavo 758 mln. Eur konsoliduotų pajamų – 33 proc. mažiau nei per tą patį laikotarpį ankstesniais metais. 

Per pusmetį – nuo 2023 m. liepos iki gruodžio pabaigos – „Akola group“ pelnas prieš palūkanas, mokesčius ir nusidėvėjimą (EBITDA) viršijo 37 mln. Eur ir buvo 49 proc. mažesnis nei prieš metus, o grynasis pelnas krito 71 proc. – iki 13 mln. Eur, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė grupė. 

„Akola group“ finansų direktorius Mažvydas Šileika teigė, kad grupės pajamų ir pelno susitraukimą iš esmės lėmė žemesnės rinkos kainos ir 46 proc. sumažėjusios grūdų prekybos apimtys.

Bioversija m7 2024 03 29

„Visas žemdirbius aptarnaujantis verslas pajuto žemų grūdų ir pieno kainų įtaką: prastesni buvo ir augalų priežiūros priemonių bei mikroelementų prekybos rezultatai, nes ūkininkai elgėsi taupiai ir mažiau investavo į būsimą derlių“, – pranešime teigė jis. 

M. Šileika taip pat pridūrė, kad dėl prasto derliaus Latvijos ir Estijos ūkininkų finansinė padėtis buvo dar labiau įtempta nei Lietuvoje, o tai esą atspindėjo tose šalyse dirbančių grupės įmonių veiklos rezultatai.

„Iš augusių veiklų paminėtina prekyba sertifikuotomis sėklomis, žaliavomis ir priedais pašarams. Taip pat stabiliai ir pelningai auga maisto gamybos verslai“, – teigė M. Šileika. 

Vien antrą ketvirtį grupės konsoliduotos pajamos siekė 338 mln. Eur – 38 proc. mažiau, grynasis nuostolis siekė 2 mln. Eur, kai tuo pačiu laiku ankstesniais metais ji uždribo 17 mln. Eur pelno.

Per pusmetį grupė pardavė 1,5 mln. t įvairios produkcijos – 27 proc. mažiau.

„Gruodžio pabaigoje pardavėme maždaug pusę supirktų grūdų – 655 tūkst. t, dar beveik 590 tūkst. t buvo atsargose.

Žaliavų ir priedų pašarams pardavėme beveik 283 tūkst. t – 23 proc. daugiau. Pašarų ir premiksų pardavėme 14 proc. mažiau nei pernai“, – teigė M. Šileika.

„Akola group“ valdo didžiausią Baltijos šalių žemės ūkio ir maisto gamybos įmonių grupę, kurią sudaro 69 pavaldžios ir 2 asocijuotos įmonės.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos