


Rokiškio r. Iš pieno perdirbimo įmonės „Rokiškio sūris“ traukiasi strateginė investuotoja, didžiausia pasaulyje pieno eksportuotoja – Naujosios Zelandijos kompanija „Fonterra“, turėjusi 10 proc. akcijų.
Bendrovė akcijas už 7,9 mln. Eur parduos „Rokiškio sūriui“ (2,2 Eur už akciją), per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė „Rokiškio sūris“. Šis jas planuoja supirkti gegužę per „Nasdaq“ vertybinių popierių biržos oficialaus siūlymo rinką.
„Strateginis investuotojas „Fonterra“ nusprendė su savo mažumos dalimi pasitraukti iš „Rokiškio sūrio“ kapitalo, vykdydamas ilgalaikę strateginę investicijų peržiūrą“, – teigiama pranešime.
Taip pat skelbiama, kad pieno perdirbimo ir produktų prekybos srityje bus bendradarbiaujama toliau abiem šalims priimtinomis ir naudingomis sąlygomis.
2019 m. skelbta, kad „Fonterra“ atsisako dalies partnerysčių, tačiau su „Rokiškio sūriu“ planuoja plėtrą. „Verslo žinios“ tuomet skelbė, kad, plėtrai ne visai pasiteisinus, „Fonterra“ peržiūri susitarimus su partneriais ir atsisako dalies valdomo turto.
„Rokiškio sūris“, į kurį „Fonterra“ investavo daugiau nei 7 mln. Eur, teigė, kad dialogas vyksta dėl naujų projektų, kurių iki tol šalyje nebuvo.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Žemės ūkio duomenų centrui grąžintas valstybės įmonės statusas
2025-06-27 -
Svarstoma, kaip stambesniems ūkininkams padėti steigti UAB
2025-06-25 -
S. Skvernelis: norint atliepti ūkininkų reikalavimus, reikėtų atskiros mokesčių sistemos
2025-06-18
Skaitomiausios naujienos
-
Nuo liepos – pokyčiai registruojant žemės ūkio techniką
2025-06-04 -
Seimas nusprendė: žemės ūkio technikai draudimo apmokestinimo išimčių nebus
2025-06-17 -
S. Skvernelis: norint atliepti ūkininkų reikalavimus, reikėtų atskiros mokesčių sistemos
2025-06-18
(0)