BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Spaudos centras
Baisogaloje žemės užteks ir ginkluotės gamyklai, ir Gyvulininkystės institutui

Vilnius / Kaunas. Mainais už Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Gyvulininkystės instituto naudojamos valstybinės žemės sklypo perleidimą „Rheinmetall“ ginkluotės gamyklai Radviliškio rajone siūlomi keli atskiri sklypai netoli Baisogalos, sako LSMU rektorius Rimantas Benetis.

Jo teigimu, Vyriausybė universitetui siūlo kelis sklypus, kurių bendras plotas 340–350 hektarų.

Tarp LSMU ir Vyriausybės vis dar vyksta derybos dėl universiteto valdomos žemės perleidimo „Rheinmetall“ gamyklos statyboms. Universitetas skaičiuoja Gyvulininkystės instituto ūkio perkėlimo kaštus ir galimus nuostolius. 

Bioversija 2024 04 26 m7

„Mes vertiname, kad mainais siūlomas ne vienas, o atskiri vienas nuo kito nutolę sklypai. (...) Nei paukščių, nei gyvūnų, nei karvių, kurios yra genetinis fondas, neišvysi penkiolika ar kiek kilometrų į ganyklą. Reikalingas transportas, išbrangsta pašarų savikaina, visus šituos dalykus mes ir sveriame ir skaičiuojame“, – aiškino R. Benetis. 

LSMU pagal panaudos sutartį šalia Baisogalos valdo kelis didelius valstybinės žemės sklypus, įskaitant 340 ha sklypą į vakarus nuo miestelio – būtent jį norima perimti  „Rheinmetall“ gamyklos statyboms. 

R. Benetis neatmetė, kad sprendimą dėl žemės perleidimo universiteto taryba gali priimti dar šį mėnesį, gavusi Vyriausybės kreipimąsi. 

Šaltinis: BNS, manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos