Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Rinka
Veislinėms avims ir ožkoms atverta Ukrainos rinka

Vilnius.  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praneša susitarusi su Ukrainos kompetentinga institucija dėl tokio eksporto veterinarijos reikalavimų suderinimo.

„Tai yra gyvūnas, kuriam taikomi šiek tiek aukštesni (nei skerdimui skirtiems gyvūnams, – BNS)  sveikatos reikalavimai, kadangi jis toliau bus naudojamas veislei – bus veisiamas, arba kartais vežamos vaikingos patelės, kad prieauglį atsivestų jau kitoje šalyje, ir aišku šių gyvūnų kaina yra kiek aukštesnė“,– BNS komentavo Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjo pavaduotoja Kristina Stukytė.

Anot jos, Lietuva neturi leidimo į Ukrainą eksportuoti skerdimui skirtas avis ir ožkas, nes tam nėra  poreikio.

Bioversija 22 08 31

Valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪIKVC) duomenimis, avininkystės ūkių Lietuvoje daugėja nežymiai, tačiau avių skaičius nuolat auga. Šiuo metu registruoti 10 542 avių ūkiai, kuriuose laikomos 176 389 avys.

Populiariausi išlieka smulkūs avių ūkiai su 1–5 auginamais gyvūnais, tačiau yra ir kelios dešimtys didesnių ūkių, kuriuose priskaičiuojama per tūkstantį avių. Ožkų ūkių yra palyginti nedaug – 4 159, juose laikomos 15 088 ožkos, šis skaičius kinta nežymiai.

Iš Lietuvos į kitas valstybes pernai buvo išvežtos 2 536, o iki šių metų rugsėjo 1 d. – 2 800 avių, skirtų penėti arba skersti.

VMVT, BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos