Veislinėms avims ir ožkoms atverta Ukrainos rinka
2018-11-09

Vilnius.  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praneša susitarusi su Ukrainos kompetentinga institucija dėl tokio eksporto veterinarijos reikalavimų suderinimo.

„Tai yra gyvūnas, kuriam taikomi šiek tiek aukštesni (nei skerdimui skirtiems gyvūnams, – BNS)  sveikatos reikalavimai, kadangi jis toliau bus naudojamas veislei – bus veisiamas, arba kartais vežamos vaikingos patelės, kad prieauglį atsivestų jau kitoje šalyje, ir aišku šių gyvūnų kaina yra kiek aukštesnė“,– BNS komentavo Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjo pavaduotoja Kristina Stukytė.

Anot jos, Lietuva neturi leidimo į Ukrainą eksportuoti skerdimui skirtas avis ir ožkas, nes tam nėra  poreikio.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪIKVC) duomenimis, avininkystės ūkių Lietuvoje daugėja nežymiai, tačiau avių skaičius nuolat auga. Šiuo metu registruoti 10 542 avių ūkiai, kuriuose laikomos 176 389 avys.

Populiariausi išlieka smulkūs avių ūkiai su 1–5 auginamais gyvūnais, tačiau yra ir kelios dešimtys didesnių ūkių, kuriuose priskaičiuojama per tūkstantį avių. Ožkų ūkių yra palyginti nedaug – 4 159, juose laikomos 15 088 ožkos, šis skaičius kinta nežymiai.

Iš Lietuvos į kitas valstybes pernai buvo išvežtos 2 536, o iki šių metų rugsėjo 1 d. – 2 800 avių, skirtų penėti arba skersti.

VMVT, BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai