V. Baltraitienė: grūdų kainos gali augti
2016-08-02

Vilnius. Dėl nepalankių oro sąlygų šiais metais šalies žemdirbiai grūdų gali prikulti mažiau, o delius būti prastesnės kokybės, sako žemės ūkio ministrė. Tačiau Virginija Baltraitienė tikisi, kad dėl išaugusių grūdų kainų, pajamų sumažėjimo ūkininkai nepatirs.

„Pasaulinė rinkos rodo, kad kainos šiek tiek kyla. Tai tikimės, kad gali atsitikti taip, kad grūdų prikuls ne tiek daug ar mažiau, nes oro sąlygos trukdys, gal delius bus kiek prastesnės kokybės, o kaip matome tas yra visoje Europoje, tai gali kilti grūdų kaina. Kol kas sunku prognozuotai kainas, bet tikimės, kad bus ne prasčiau negu praėjusiais metais", - antradienį interviu Žinių radijui sakė V.Baltraitienė.

Tačiau ministrė prognozuoja, kad vis tik pasitvirtins rugiapjūtės pradžios prognozės ir derlius bus ne mažesnis negu pernai.  

„Ta prognozė vis keičiasi, bet vis tik tikimasi tokio pat derliaus kaip ir praėjusiais metais", - teigė ji.

Lietuvos agrarinės ekonomikos institutas prognozuoja, kad šalies ūkininkai šiemet užaugins daugiau kaip 6,52 mln. tonų   grūdų - derlius bus 0,1 proc. didesnis negu pernai, nes sumenkusius derlingumo rodiklius kompensuos padidėję pasėlių plotai.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate žemdirbių protesto akcijas (kryžių statymo, traktorių važiavimo ir kt.)?
Orai