Statistikai: maisto kainas didina sezoniškumas
2016-05-10

Vilnius. Maisto produktų kainų svyravimą lemia sezoniškumas, kuris yra stebimas kiekvieną pavasarį, teigia Statistikos departamento Kainų statistikos skyriaus vedėja Nadiežda Alejeva.

„Per metus maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos svyruoja. Noriu atkreipti dėmesį, kad praėjusiais metų balandžio mėnesį turėjome panašų mėnesinį maisto prekių ir nealkoholinių gėrimų kainų pokytį", - spaudos konferencijoje pirmadienį sakė N.Alejeva.

Pasak jos, praėjusiais metais tokiu pačiu metu egzistavo panašūs prekių ir paslaugų kainų pokyčiai, nes pavasario laikotarpiu daržovių kainų kilimui įtakos turi sezoniškumas ir tai fiksuojama kiekvienais metais.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Pavasarį iš tikrųjų ne pirmus metus stebime reiškinį, kad seno derliaus daržovės brangsta (....) Šiemet tas tempas šiek tiek didesnis nei ankstesniais metais, bet iš tikrųjų kiekvieną pavasarį turime tą patį reiškinį", - tvirtino N.Alejeva.

Statistikos departamento duomenimis, maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos balandžio mėnesį, palyginti su pernai balandžiu, padidėjo 1,6 proc., o palyginus su 2014-ųjų gruodžiu - 2,7 procento. Sparčiausiai augo daržovių kaina - ji per metus padidėjo 9,2 proc., o palyginti su 2014-ųjų pabaiga buvo net 40,2 proc. didesnė.

Česnakų kaina per metus išaugo 57,7 proc., svogūnų - 47 proc., burokėlių - 43,3 proc., žiedinių kopūstų - 43,1 procento. Iš daržovių per metus atpigo morkos (8,3 proc.), pomidorai (9 proc.), kininiai kopūstai (15 proc.).

Pasak N.Alejevos, kalbant apie kainų augimą, jos akivaizdžiau didėja paslaugų sektoriuje. Paslaugų kainos per metus padidėjo 4,7 proc., o palyginti su 2014-ųjų gruodžiu - 5,5 procento.

„Matome aiškią paslaugų kainų augimo tendenciją", - tvirtino Statistikos departamento atstovė.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje balandžio mėnesį buvo 0,5 proc. mėnesio infliacija - vartojimo prekių ir paslaugų kainos šalyje didėja antrą mėnesį iš eilės. Metinė infliacija (balandį, palyginti su 2015 metų balandžio mėnesiu) siekė 1 proc., o vidutinė metinė defliacija buvo 0,1 procento.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai