Sparčiausiai auganti lietuviško eksporto kryptis – Egiptas
2014-10-23

Vilnius. Šiais metais labiausiai išaugo Lietuvos eksportas į Egiptą - išvežama 2,4 karto daugiau žemės ūkio produkcijos negu 2013 metais. Pagrindiniai Lietuvos eksportuojami produktai į Egiptą yra kviečiai (64 proc.), perdirbtas tabakas, lieso pieno milteliai, krabų lazdelės, išrūgų milteliai, pašariniai augalai.

Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Egiptą 2013 m. sudarė 120 mln. Lt, importas - 23 mln. Lt.

„Lietuvos eksportas šiemet patyrė nemažai smūgių, tačiau mūsų gamintojai prisimena ankstesnes pamokas ir geba greitai persiorientuoti. Žymiai auga eksportas į kitas Europos Sąjungos šalis, gamintojai veža produkciją į Lenkiją, Vokietiją, Italiją", - pažymi žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Anot Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto, auga eksportas ir į kitas valstybes. 2014 m. nuo sausio iki rugpjūčio, palyginti su 2013 metų tokiu pat laikotarpiu, eksportas į Vokietiją išaugo 7,5 proc., į Lenkiją  - 16,5 proc., į Baltarusiją - 5,7 proc. Į Italiją ir Jungtinę Karalystę išvežama 1,2 karto daugiau žemės ūkio produkcijos.

Per aštuonis šių metų mėnesius 83 mln. Lt padidėjo pieno ir pieno produktų eksportas. Žuvų ir vėžiagyvių eksportas išaugo 163 mln. Lt. Šiuo metu didelius žuvies kiekius Lietuvos gamintojai eksportuoja į Ukrainą. Beveik dvigubai išaugo eksportuojamos paukštienos kiekis į trečiąsias šalis, daugiausia šių gaminių išvežama į Baltarusiją, Honkongą ir Vietnamą.

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai