Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Rinka
Sodinukų galima įsigyti ir elektroninėje prekyboje

Panevėžys / Varėna / Kaunas. Paskelbus Lietuvoje karantiną, medelynų savininkai skubiai sprendė galvosūkį, kaip realizuoti sodinukus. Pavasaris - pagrindinis sodų veisimo metas, o laiku nerealizuota produkcija gali žlugdyti augintojų veiklą.

Pasak Lietuvos verslinių sodų asociacijos „Vaisiai ir uogos“ prezidentės Vitalijos Kuliešienės, esant tokiai sudėtingai situacijai sodininkystės sektoriuje, asociacija su prašymu kreipėsi į Vyriausybės kanceliariją, kad būtų leista medelynuose vykdyti elektroninę prekybą, ir toks leidimas buvo gautas. Visi atsiskaitymai – tik pavedimu ar kortele, nenaudojant grynųjų pinigų.

V. Kuliešinienė akcentavo, kad sodinukų realizacija vykdoma laikantis visų saugumo reikalavimų: dirbama su kaukėmis ir apsauginėmis pirštinėmis, saugiu atstumu, reguliariai naudojant dezinfekcines priemones. Sodinukai transportuojami medelynų transportu, atvykusių pirkėjų ar naudojantis greitųjų siuntų tarnybų paslaugomis.

Bioversija 2024 07 09 m7

Panevėžio r. bendrovės „Dembavos medelyno“ vadovas Gytis Kuliešius pasakojo, kad reaguodami į karantiną, greitai sukūrė elektroninės prekybos sistemą. Pasak medelyno vadovo, elektroninėje parduotuvėje iš gausiai pateiktos vaizdinės medžiagos galima išsirinkti norimus sodinukus. Pirkėjas šioje elektroninėje parduotuvėje užpildo registracijos formą, tada atliekamas bankinis pavedimas už išsirinktą produkciją arba pasirenkamas kitas mokėjimo būdas – kortele atvykus į medelyno parduotuvę.

Panevėžio r. bendrovės „Dembavos medelyno“ vadovas Gytis Kuliešius pasakojo, kad reaguodami į karantiną, greitai sukūrė elektroninės prekybos sistemą

Sodinukai paruošiami ir supakuojami kiekvienam pirkėjui atskirai į maišus. Taip supakuoti nėra sunku, nes visi sodinukai išauginti vazonuose (su uždara šaknų sistema). Toks auginimo būdas labai parankus šiuo atveju, nes gabenant nenukenčia medelių ir vaiskrūmių kokybė.

Dargužių kaime Varėnos rajone verslinį šilauogyną turintisbendrovės „Jūsų sodui“ direktorius Petras Basalykas prekiauja šilauogių sodinukais:Naujosios Zelandijos selekcininkų sukurtos licencijuotosšilauogių veislės Reka sodinukais ir įvairiomisamerikietiškos kilmės šilauogių veislėmis, kurių sodinamajai medžiagai licencijų nereikia.

P. Basalykas sakė, kad karantino laikotarpiu elektroninėje erdvėje prekiaujama ne tik šilauogių, bet ir įvairių dekoratyvinių augalų sodinukais. Iš anksto užsakytus sodinukus galima atsiimti 2 prekybos aikštelėse – Pagiriuose (prie Vilniaus) ir Dargužiuose (Varėnos r.). Jei pageidaujama, bendrovės transportu sodinukai nugabenami kliento nurodytu adresu. Visi šilauogių sodinukai išauginti vazonuose, todėl patogu juos supakuoti ir transportuoti.

Greitai į elektroninę prekybą persiorientavo ir šalyje gerai žinomas LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto medelynas Babtuose, Kauno r. Pasak šio medelyno vadovo Česlovo Paulausko, karantino metu pirkėjams naujai įteigtoje medelyno elektroninėje parduotuvėje galima užsisakyti įvairių lietuviškos bei užsienio selekcijos vaismedžių ir vaiskrūmių veislių sodinukų. Atsiskaityti galima bankiniu pavedimu ar kortele atvykus į medelyno parduotuvę.

Č. Paulauskas paaiškina, kad sodinukų užsisakyti galima rašant elektroninius laiškus. Taip pat teikiamos išsamios konsultacijos telefonu.

„Dažniausiai užsisakiusiems pirkėjams iš anksto išrašoma sąskaita, po to jie atlieka pavedimą, praneša, kada reikėtų paruošti ir supakuoti pirkinius, ir atvažiuoja pasiimti sodinukų į vietą“, - tvarką paaiškina LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto medelyno vadovas  Česlovas Paulauskas

Pastaruoju metu prekyba sodinukais laisvėja. Vyriausybė pritarė siūlymui nebedrausti karantino metu specializuotose stacionariose vietose lauko sąlygomis prekiauti augalais, skirtais sodinti, sėklomis bei trąšomis. Prekybos ir paslaugų vietose, kuriose veikla nedraudžiama, privaloma tiek darbuotojams, tiek klientams užtikrinti saugias higienos sąlygas bei aprūpinti juos būtinomis apsaugos priemonėmis.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos