Rusija planuoja naujus barjerus maisto importui iš ES
2013-12-17

Maskva. Rusija ketina toliau griežtinti žemės ūkio produkcijos ir maisto produktų importo iš Europos Sąjungos (ES) kontrolę, pranešė agentūra „Interfax".

Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos „Rosselchoznadzor" vadovas Sergejus Dankvertas pareiškė, jog svarstomi planai „rizikingų krovinių" iš ES srautus į Rusiją nukreipti tik per vieną ar du pasienio kontrolės punktus ir juos nuodugniai tikrinti.

Anot S.Dankverto, tokia tvarka gali būti įvesta jau sausio pabaigoje. „Analizuojame krovinių srautus bei pažeidimų statistiką, ir neatmetama galimybė, kad kai kuriuos rizikingus krovinius bus leidžiama įvežti tik per vieną ar du pasienio kontrolės punktus, ten juos nuodugniai tikrinant", - sakė S.Dankvertas po susitikimo Briuselyje su Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų reikalų direktorato generalinio direktoriaus pavaduotoju Ladislavu Miko.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Deja, neįžvelgiame kitokios išeities iš susiklosčiusios padėties, ir pasiūlėme Europos kolegoms konsultacijas sausio viduryje", - pridūrė „Rosselchoznadzor" vadovas.

S.Dankverto žodžiais, Rusijos netenkina tai, kad ES nekontroliuojamos produkciją į Rusiją eksportuojančių šalių veterinarijos tarnybos.

„Tokią tvarką reikia keisti, būtina griežtinti veterinarijos tarnybų kontrolę. Ketiname imtis griežčiausių priemonių tam, kad užtikrintume į Rusijos įvežamos produkcijos saugumą", - pabrėžė S.Dankvertas.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai