Rusija atšaukė „Rokiškio sūrio“ produkcijos importo draudimą
2014-01-20

Vilnius-Maskva. Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnyba „Rospotrebnadzor" pirmadienį atšaukė Lietuvos pieno perdirbimo įmonės „Rokiškio sūris" produkcijos importo draudimą - apie tai ji informavo Rusijos muitinės tarnybą. Tarnybos pranešime teigiama, jog sprendimai dėl embargo atšaukimo kitiems Lietuvos pieno produktų gamintojams bus priimti, išnagrinėjus jų pateiktą papildomą informaciją.

„Svarbiausia, kad per tą laiką vartotojas nebūtų užmiršęs mūsų produkcijos, nes vis tik trys mėnesiai yra netrumpas laikotarpis. Su partneriais nuolat kontaktavome, ir nė vienas iš jų neatsisakė mūsų produkcijos, tad tikimės sėkmingo sugrįžimo į Rusijos rinką“, - sako „Rokiškio sūrio“ valdybos pirmininkas Dalius Trumpaa.

Gruodžio pabaigoje D. Trumpa yra sakęs, kad panaikinus draudimą. bendrovės produkcija Rusiją galėtų pasiekti per dvi savaites. „Neturėtų trukti (nuo blokados panaikinimo - BNS) ilgiau nei porą savaičių, bet ne visuose taškuose - kai kuriuose produkcija lentynas pasiektų greičiau, kai kur užtruktų ilgiau. Mūsų tikslas yra pasiekti buvusias prekybos apimtis, kurios buvo iki draudimo“, - tuo metu BNS sakė D. Trumpa.

Gruodžio 31 dieną buvo atšauktas pirmos iš keturių Lietuvos pieno perdirbimo įmonių – „Pieno žvaigždžių" - produkcijos importo ribojimas - įmonė eksportuoti į Rusiją pradėjo sausio 8 dieną.

Vienos didžiausių šalies pieno perdirbimo bendrovių - Vilkyškių  pieninė - vadovas teigia, kad bendrovė Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnybai yra pateikusi visą būtiną informaciją, kad gautų jos leidimą atnaujinti eksportą į Rusiją. Po to, kai tokius leidimus jau gavo „Rokiškio sūris“ ir „Pieno žvaigždės“. G.Bertašius sako, kad tokio pat sprendimo Vilkyškių pieninė laukia artimiausiu metu.

„Tikėjimas yra toks, kad artimiausiu metu, ir daugiau nėra čia ką ir komentuoti, nes viskas yra pakankamai uždara“, - BNS sakė G.Bertašius. Anot jo, panaikinus draudimą, bendrovė produkciją į Rusiją eksportuoti pradėtų per savaitę.

Leidimo dar laukia ir „Žemaitijos pienas“. Visos keturios bendrovės Rusijoje gaudavo 20-40 proc. savo pajamų, todėl Rusijos rinka joms yra labai svarbi.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai