Premjeras: pieno supirkimo kainos negalės mažėti daugiau kaip 12 proc.
2014-08-22

Vilnius. Pieno supirkimo kaina iki rugsėjo 1 dienos negalės būti mažinama daugiau kaip 12 proc., o perdirbėjai turės supirkti visų ūkininkų patiektą pieną, teigia premjeras Algirdas Butkevičius.

„Susitarėme, kad iki rugsėjo 1 dienos pieno supirkimo kaina gali mažėti iki 12 proc, o pienininkai patvirtino, kad informacija apie drastiškai mažėjančias pieno kainas yra neteisinga", - ketvirtadienį po susitikimo su pienininkais žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Anot jo, susitarimas galioja tiek pienui, tiek mėsai, o šių produktų rinkoje šiuo metu kainos keičiasi kasdien, todėl sunku prognozuoti, kaip kainos keisis atėjus rugsėjui. A.Butkevičius tvirtino, kad rugsėjo pradžioje vėl susitiks su pienininkais bei mėsininkais ir toliau bus sprendžiama dėl galimų supirkimo kainų pokyčių.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Tuo tarpu vienos didžiausių pieno perdirbimo bendrovių „Rokiškio sūrio" vadovas Dalius Trumpa žurnalistams tvirtino, jog supirkimo kainos mažės ir rugsėjo mėnesį.

„Jos kris", - konstatavo D. Trumpa. Anot jo, kol kas nėra galimybių kalbėti apie kainų pokyčio dydį, o šiuo metu pieno perdirbimo įmonės supirkdamos pieną nuostolius prisiims sau.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė po susitikimo teigė, jog pirminiai siūlymai mažinti pieno kainas siekė apie 35 proc., bet geranoriškai sutarta, kad iki rugsėjo kaina negalės mažėti daugiau 12 procentų.

„Jeigu kainos kris visoje Europoje, tai kris ir Lietuvoje. Jeigu mažiname 12 proc. tai kol kas reikės ir mažesnių kompensacijų", - sakė V. Baltratienė.

Anot A. Butkevičiaus, Lietuva tęsia konsultacijas su Europos Komisija, kad naujos finansinės perspektyvos lėšas galėtų panaudoti žemdirbių paramai.

„Turime derėtis su Europos Komisija ir išsiaiškinti, kaip panaudoti dalį lėšų iš naujos perspektyvos. Mes kalbame apie paramą tiek mėsos, tiek pieno gamintojams", - tvirtino A. Butkevičius.

Premjeras tikisi, kad parama iš EK sieks apie 100 mln. litų, bet, anot jo, 60 mln. litų taip pat nebūtų blogai.

Mėsos ir pieno gamintojai bei perdirbėjai patyrė stiprų smūgį Rusijai rugpjūčio 6 dieną uždraudus žemės ūkio ir maisto produktų importą iš Europos Sąjungos, JAV ir kitų Vakarų šalių.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai