Pieno supirkimo kainos vasarį gali mažėti dar 5 proc.
2015-01-13

Vilnius. Pieno supirkimo kainoms nuo sausio sumažėjus apie penktadaliu, vasarį jos gali kristi dar iki 5 proc., sako Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Bronius Markauskas. „Rokiškio sūrio" vadovas sako, jog supirkimo kainas diktuoja pasaulinių kainų mažėjimas.

„Aišku, kad kainos mažės. Sunku pasakyti, kokia pieno perdirbimo įmonė mažins kainas. Visos įmonės moka skirtingas kainas savo gamintojams ir kooperatyvams, bet bendra tendencija yra mažėjimo", - sako Bronius Markauskas.

Anot jo, nuo vasario pradžios kainos gali mažėti iki 5 proc., šiuo metu jos vidutiniškai siekia 18-19 euro centų.

Dojus agro 19 09 10

„Pieno kooperatyvai neturi reikiamų svertų ir įtakos, kad turėtų rimtesnes derybines pozicijas. Svarbiausią vaidmenį vidaus rinkoje vaidina prekybos tinklai", - teigia B. Markauskas.

Jo žodžiais, Rusijos maisto ir žemės ūkio produktų embargas pieno supirkimo kainoms daro nedidelę įtaką, o pagrindinis veiksnys išlieka žaliavinio pieno perteklius rinkoje ir pieno kvotų naikinimas Europos Sąjungoje (ES).

„Rokiškio sūrio" vadovas Antanas Trumpa praėjusią savaitę sakė, kad pieno supirkimo kainas diktuoja pasaulinė pieno rinka, nes bendrovė eksportuoja maždaug 70 proc. produkcijos. Anot jo, šiuo metu bendrovė pieną superka po 21,8 cento už kilogramą.

Prekybos tinklams praėjusią savaitę pavyko susitarti su „Rokiškio sūriui" priklausančia įmone „Rokiškio pienas" dėl mažesnių jos produkcijos kainų.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai