Pieno perdirbėjai ir prekybininkai derasi dėl mažesnių kainų
2015-01-12

Vilnius. Smukus lietuviškų pieno produktų eksportui bei šalies pieno gamintojams, perdirbėjams ir prekybininkams bandant sureguliuoti tarpusavio santykius, „Rokiškio sūrio" antrinė įmonė „Rokiškio pienas" susitarė su trimis didžiaisiais prekybos tinklais dėl mažesnių pieno produktų kainų.

„Derybas pradėjome maždaug prieš mėnesį ne tik su „Rokiškio pienu", bet ir kitais pieno produktų tiekėjais. Negaliu prognozuoti, kada pavyks susiderėti su kitais. Su „Rokiškio pienu" derybų rezultatą jau turime matomą, o su kitais tiekėjais derybos dar bus tęsiamos", - sakė „Maxima LT" atstovė spaudai Renata Saulytė.

Anot jos, „Maximos" parduotuvėse vidutiniškai 8 proc. atpigo maždaug 65 proc. „Rokiškio pieno" produktų: pienas, sviestas, jogurtas, varškė, sūrio produktai. R. Saulytė teigė, kad „Rokiškio pienas" yra vienas iš dviejų didžiausių pieno tiekėjų tinklui.

Linas Agro2 20 04 01

Bendrovės „Rimi Lietuva" atstovė spaudai Giedrė Bielskytė sakė, kad tinklui taip pat pavyko susitarti su „Rokiškio pienu" dėl mažesnių kainų, bet lentynose jos sumažės tik kitos savaitės pradžioje, nes dabar yra perskaičiuojamos.

„Mes taip pat, kaip ir kiti tinklai, gavome „Rokiškio pieno" pasiūlymą ir šiuo metu perskaičiuojame kainas, o iš kitų tiekėjų nesame gavę pasiūlymų", - tvirtino G. Bielskytė.

„Iki" prekybos tinklą valdančios bendrovės „Palink" Viešųjų ryšių departamento vadovas Andrius Petraitis BNS sakė, jog „Rokiškio pieno" produkcijos kainos tinkle gali kristi iki 17 proc.

„Šiuo metu vyksta derybos ir su kitais pieno perdirbėjais, kurių produkcija prekiaujame tinklo parduotuvėse. Tikimės, jog ir su jais pavyks sutarti dėl žemesnių pieno produkcijos tiekimo kainų", - teigė A. Petraitis.

„Rokiškio pieno" vadovas Dalius Trumpa sakė, jog kainos mažinamos dėl padidėjusios konkurencijos ir pieno kainų tendencijų pasaulio rinkose.

„Rinkoje labai paaštrėjo konkurencija. Dėl žaliavinio pieno supirkimo kainų mažėjimo pinga produktų savikaina ir dėl to koreguojamos kainos", - teigė D. Trumpa.

Motyvuodamas komercine paslaptimi, jis nesutiko atskleisti, ar įmonė dėl nuolaidos susitarė ir su kitais prekybos tinklais.

Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto duomenimis, dabar galutinėje pieno kainoje ūkininkams tenka kiek per 20 proc., perdirbėjams - 40 proc., prekybininkams - 20 proc.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip pandemija veikia jūsų ūkio ir šeimos gyvenimą?
Orai