Pieno perdirbėjai eksportą į Rusiją ketina atnaujinti kuo greičiau
2014-01-02

Vilnius. Rusijai pranešus apie „Pieno žvaigždžių" produkcijos embargo panaikinimą, įmonė eksportą į kaimyninę valstybę ketina atnaujinti kuo greičiau. Pasak Veterinarijos tarnybos atstovo, Rusija deklaruoja, kad rinką atvers palaipsniui, todėl draudimas kol kas panaikintas tik vienai bendrovei.

„Bendrovė produkcijos eksportą į Rusiją atnaujins kaip įmanoma greičiau. Tikimės, kad Rusijos rinka artimiausiu metu atsivers ir kitiems Lietuvos gamintojams", - pranešė bendrovė.

Anot „Pieno žvaigždžių", Rusijos rinka yra svarbi bendrovei, kuri iki spalio į šalį eksportavo apie 40 visos produkcijos. Pasak bendrovės ataskaitos, ne ES valstybėse per 9 šių metų mėnesius bendrovė gavo 291,3 mln. litų, arba 47,9 proc. pajamų.

„Džiaugiamės naujiena dėl mūsų bendrovės produkcijos eksporto į Rusiją atnaujinimo - kaimyninės šalies rinka mūsų bendrovei yra labai svarbi", - teigiama pranešime.

Veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas nespėliojo, kada draudimas gali būti panaikintas kitoms bendrovėms ir teigė, kad visos pieno įmonės sustiprino produkcijos kontrolę.

„Nežinau, kada kitoms bendrovėms Rusija panaikins draudimus. Nemanau, kad „Pieno žvaigždės" padarė ką nors kitaip, bet patys rusai savo tinklapiuose skelbė, kad atnaujins palaipsniui. Tai tik mano nuomonė, bet manau, kad būtent todėl dabar vienai įmonei panaikino", - sakė V. Paulauskas.

Anot jo, eksportuoti produkciją „Pieno žvaigždės" galės, kai tik "Rospotrebnadzor" raštas pasieks muitinės postus.

„Dabar mums svarbu, kad raštas pasiektų teritorines muitines, jei pasiekė, jau bus galima vežti prekes. (...) Mums nereikia patiems gauti oficialaus pranešimo", - aiškino V.Paulauskas.

„Pieno žvaigždės" į Rusiją eksportavo prekės ženklo „Svalia" gaminius: sūrį "Liliputas", grietinę, sviestą, varškę, ledus, košes, tepamuosius sūrelius ir kitus gaminius.

Kitos trys didžiausios šalies pieno perdirbimo įmonės - "Rokiškio sūris", "Žemaitijos pienas" ir Vilkyškių pieninė, negalinčios eksportuoti produkcijos į Rusiją jau beveik 3 mėnesius, kol kas neturi informacijos apie joms taikomo draudimo atšaukimą.

"Rokiškio sūrio" valdybos pirmininkas Dalius Trumpa sakė, kad įmonės produkcija, panaikinus draudimą, Rusijos prekybos centrus galėtų pasiekti per maždaug 2 savaites - tiek laiko prireiktų susitarti su partneriais dėl prekybos atnaujinimo.

"Rospotrebnadzor" nurodymu lietuviškos pieno produkcijos importas į Rusiją sustabdytas spalio 7-ąją.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai