Pieno kainos rugpjūtį kyla - perdirbėjai ir gamintojai
2016-08-23

Vilnius. Pieno perdirbėjai ir gamintojai tikina, kad pieno supirkimo kainos rugpjūtį auga dėl sumažėjusios pasaulinės pieno gamybos ir padidėjusių pieno produktų kainų. Prognozuojama, kad pieno supirkimo kaina turėtų augti ir rudenį.

Vilkyškių pieninės vadovas Gintaras Bertašius sakė, kad rugpjūčio mėnesį įmonė pieną iš gamintojų superka brangiau nei liepą.

„Kainos šiek tiek pakilo. Liepos ir birželio mėnesiais pas mus kainos buvo labai panašios, o augimas dabar yra. Pagrindinė priežastis yra tai, kad susibalansavo pieno produktų pasiūla ir paklausa. O susibalansavo, nes Europoje yra šiek tiek sumažėjusi pieno gamyba", - teigė G. Bertašius.

Dojus agro 19 09 10

Pasak jo, pastaruoju metu kainų didėjimui įtakos turi ir Europoje vykdomi intervenciniai pieno miltelių supirkimai. G. Bertašius pridūrė, kad pieno supirkimo kaina turėtų augti ir rudenį.

Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Bronius Markauskas irgi tvirtino, kad pieno supirkimo kainos rugpjūtį augo.

„Ko gero bus 1 proc. didėjimas, bet tikrai ne daugiau. Yra daug priežasčių, o pagrindinė yra tai, jog didėja pieno produktų kainos pasaulinėje rinkoje. Pirmiausia grietinėlės ir sviesto. Taip pat ir kitų produktų kainos nebemažėja", - sakė B. Markauskas.

Anot jo, pieno supirkimo kainos didėja ir dėl pasaulinėje rinkoje mažėjančios pieno gamybos.

„Lietuvoje pieno gamyba irgi šiek tiek mažėja, daugiau pieno eksportuojama į Lenkija, atsiranda šiokia tokia įtampa. Visada rudenį pieno gamyba mažėja. Dabar yra prognozuojama, kad pieno supirkimo kainų augimas turėtų išsilaikyti ir rudenį", - kalbėjo B. Markauskas.

Pasaulinis pieno produktų prekybos sistemos „Global Dairy Trade" indeksas per paskutiniu du aukcionus rugpjūtį augo. Rugpjūčio 2 dieną indeksas augo 6,6 proc., o rugpjūčio 16 dieną - 12,7 procento.

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, Vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina Lietuvoje liepą siekė 169,3 eurus už toną - 0,7 proc. daugiau nei birželį, tačiau 15,2 proc. mažiau nei pernai liepą. Liepą vidutinė bazinių rodiklių pieno supirkimo kaina padidėjo 1,5 proc. iki 146,8 euro.

Lietuva skaičiuoja, kad šalies pieno gamintojams reikėtų apie 75 mln. eurų paramos dėl pernai patirtų nuostolių. Sumažėjus pieno supirkimo kainoms, gamintojai teigia nebegalintys išlaikyti ūkių.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Lietuvoje drastiškai mažėja gyvulių skaičius. Kaip tai vertinate?
Orai