Obuolių supirkimo kainos padidėjo dvigubai (papildyta)
2013-09-19

Ukmergė/Anykščiai/Vilkaviškis. Beveik per mėnesį supirkėjai obuolių kainas pakėlė daugiau kaip dvigubai. Dabar už kilogramą obuolių sodininkams moka po 24 centus.  

Daugelyje Ukmergės rajono sodų obuolių derlius šiemet geras. Tačiau nuo vaisių linkstančios obelų šakos gali tapti ir nemaža problema.

Savo paslaugas sodininkams siūlo obuolių supirkėjai. Jie nuosavu ar nuomotu transporto važinėja po rajoną ir superka iš gyventojų obuolius. Sodų savininkams belieka vaisius surinkti ir suberti į maišus.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Ukmergėje supirkėjai sezoną pradėjo mokėdami 10 centų už kilogramą obuolių. Netrukus kaina šoktelėjo iki 15, o dar po kelių dienų ji pakilo iki 17 centų.

Pasiteiravus apie tokį kainų skirtumą, verslininkai aiškino, jog už vasarinius obuolius perdirbėjai moka gerokai mažiau. Be to, prekinė išvaizda jų prastesnė nei rudeninių, jie greitai pūva.

Labiausiai išlošė kantriausi sodininkai, neskubėję purtyti obelų ir kuo greičiau atsikratyti derliumi.

AB „Anykščių vynas" obuolius šiemet superka nuo rugpjūčio pabaigos. Supirkimo pradžia palyginti su praeitais metais vėlavo visą savaitę.

AB „Anykščių vynas" direktorius Audrius Zuzevičius aiškina, jog ankstyvosios vasarinės veislės vyno gamybai netinka - iš jų pagaminama mažiau sulčių nei iš vėlyvesniųjų veislių. Be to, jos per rūgščios - į tokias reikia dėti daugiau cukraus, priedų.

Kokiomis kainomis iš supirkėjų bendrovė priima obuolius, direktorius neatskleidė. Tačiau to, kad kainos „palaipsniui auga", jis neslėpė.

„Šiuo metu sunokę obuoliai brandesni, sultingesni. Be to, jų gausiai užderėjo tik pusėje Lietuvos. Daugiausiai Šiaurės Rytų dalyje. Tai turi įtakos ir kainai", - sakė A. Zuzevičius.

Pasak Vilkaviškio bendrovės „Vaiskona" vadovo Rolando Sirtauto, obuolių vežimo sezonas šįmet įsibėgėja sunkiai, mat soduose prinoko nedaug obuolių. Bendrovė už kilogramą krituolių moka 25 centus. Tai beveik dvigubai daugiau negu praeitais metais, kai už kilogramą bendrovė mokėjo 12-15 centų.

Į UAB „Vaiskona" vėl keliauja rudeninis sodų derlius

Į supirkimo punktus pardavėjai atveža ir kelis maišus, ir visą priekabą obuolių. Superkamiems obuoliams didelių reikalavimų nekeliama.

R. Sirtautas ragina obuolius parduoti, nepūdyti jų ant žemės ir, aišku, neplėšti žieminių obuolių, kol jiems neatėjo laikas. Iš neprinokusių vaisių gaunama daug mažiau sulčių, prastėja šių kokybė.

„Esame pasiruošę supirkti visus obuolius. Kadangi kaina vargu ar mažės, geriau jau rinkti ir pas atvežti prinokusius vaisius", - sakė R. Sirtautas.

Apie 40 žmonių įdarbinusi bendrovė šįmet didelio pelno neprognozuoja, bet ir nuostolio nesitiki. „Ne mes rinkai diktuojame kainas, bet rinka mums, tad niekam neįdomu, koks šįmet sezonas. Paradoksalu, bet koncentrato kaina šįmet net kiek mažesnė nei pernai, kai visi punktai buvo tiesiog užgrūsti obuoliais", - kalbėjo R. Sirtautas.

Beveik visas įmonėje pagamintas koncentratas iškeliauja į užsienį, daugiausia - į Vokietiją, taip pat ir į kitas Europos Sąjungos šalis, tokias kaip Lenkija, Austrija, Italija.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai