Naujas pašarų priedas kiaulėms
2014-02-06

Briuselis. Europos Komisija pritarė naujo pašarų priedo penimoms kiaulėms naudojimui. Dviejų fermentų derinys pagerina gyvulių mitybą ir sumažina pašarų sąnaudas. Produktas tinka ne tik kiaulėms, bet ir vištoms dedeklėms, rašo „Pig Progress".

„Natugrain TS" sudėtyje suderinti du fermentai - ksilanazė ir gliukanazė, kurie padidina energijos bei maisto medžiagų įsisavinimą iš augalinės kilmės pašarų. Kviečiuose, rugiuose, miežiuose ir kvietrugiuose yra didelis kiekis sunkiai virškinamų polisacharidų. Organizme jie yra sunkiai suskaidomi, apsunkina turinio judėjimą virškinamuoju traktu. Naujasis priedas pagerina šių raciono komponentų suskaidymą, todėl šėrimas tampa efektyvesnis.

Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) užsakymu atlikti tyrimai atskleidė, kad produktas - saugi priemonė, padedanti sumažinti pašarų sąnaudas bei optimizuoti produkcijos gavybą. Kaip virškinimo stimuliatorių jį galima naudoti nujunkytiems paršeliams, naminiams ir dekoratyviniams paukščiams. Naudojant priedą penimoms kiaulėms, gaunami 4 proc. didesni priesvoriai.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Natugrain TS" veiksliosios medžiagos, kurias gamina genetiškai modifikuotos mikroskopinių grybų Aspergillus niger padermės, yra tersmostabilios ir atsparios aukštos temperatūros poveikiui. Miltelius galima įmaišyti į žaliavas, ruošiant ganuliuotus pašarus, arba apipurkšti jau pagamintas granules. Skystį rekomenduojama naudoti, jei granuliacijos proceso metu temperatūra pakyla aukščiau + 85 oC.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai