Lietuvos mėsininkams atvertas kelias į Maroką
2018-04-27

Vilnius. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo Maroko šalies pareigūnų patvirtinimą, kad į šią šalį galima vežti lietuvišką jautieną.

Marokui leidus Lietuvos įmonėms eksportuoti jautieną į šią šiaurės Afrikos šalį, Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos (LMPA) direktorius Egidijus Mackevičius teigia, kad tai atveria kelią Lietuvos mėsininkams pradėti derybas dėl produkcijos eksporto į Maroką. Vis dėlto jis pripažįsta, kad Lietuvos mėsos perdirbėjams Afrikoje sunku konkuruoti su Pietų Amerikos jautienos tiekėjais, be to, šiai mėsai keliami ypatingi reikalavimai. 

„Verslas gali dirbti tolesne linkme, galime kalbėti su vietos verslininkais, ten yra chalalinės (ritualinio skerdimo – BNS) mėsos rinka, reikia kalbėti apie tuos reikalavimus, bet sertifikatas yra „durys“, kurios iš principo leidžia mums tą procesą pradėti daryti. (...) Tai yra dar viena galimybė, kurią bandysime išnaudoti“, – BNS sakė E. Mackevičius.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Pasak jo, chalalinės mėsos reikalavimai gali apsunkinti eksportą į šią Afrikos šalį, tačiau tai yra išpildoma sąlyga – svarbiausia, kad eksportas apsimokėtų.

„Jeigu Maroko klientas pripažins, kad mūsų musulmonų atstovybė (Lietuvos musulmonų sunitų dvasinis centras – muftiatas – BNS) tinkama tą dalyką daryti, tikrai būtų palengvinimas. Jeigu nepripažins, tada procesas sudėtingesnis. Tai labiau tokios techninės detalės ir mes turime būdų jas spręsti, jeigu surasime sprendimą kainos atžvilgiu. Niuansas toks, kad iš principo, visos Afrikos šalys jautieną vežasi iš Pietų Amerikos. Tai mums sukonkuruoti sudėtinga, bet kai kuriais atvejais tai galima padaryti“, – sakė E. Mackevičius. 

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pranešė gavusi Maroko pareigūnų patvirtinimą, kad suderintas veterinarijos sertifikatas. 

„Tai, kas priklausė nuo oficialių įstaigų, viskas yra baigta. Iš principo, visi formalūs leidimai yra gauti, jokių biurokratinių barjerų nėra, dabar įmonių reikalas susirasti partnerius ir susitarti dėl techninių sąlygų“, – BNS teigė tarnybos direktorius Darius Remeika.

Maroko specialistų delegacija 2015 metais lankėsi Lietuvoje. Pasak D. Remeikos, nors preliminarus leidimas importui buvo gautas po jų teigiamo įvertinimo, veterinarijos sertifikatą pavyko suderinti tik dabar.

Maisto ir veterinarijos duomenimis, praėjusiais metais Lietuva į Maroką eksportavo daugiau kaip 400 tonų pieno ir apie 16 tonų žuvininkystės produktų.

Pernai gauti leidimai eksportuoti lietuvišką produkciją į Japoniją (jautieną ir paukštieną), Alžyrą (pieno produktus, jautieną ir mėsos produktus), Meksiką (pieną ir jo produktus), Kanadą (kiaušinius ir jų produktus), Bosniją ir Hercegoviną (paukštieną), Naująją Zelandiją (pieną ir jo produktus, šaldytus produktus su jautiena ir kiauliena), Jungtinius Arabų Emyratus (mėsą ir mėsos produktus, kiaušinius).

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai