Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Rinka
Lietuvos grūdų rinką sujudino kainų šuolis užsienyje

Vilnius, vasario 2 d. Biržose kviečių kainoms šoktelėjus į viršų ir pasiekus keturių mėnesių aukštumas sujudo Lietuvos ūkininkai - iki šiol dalį derliaus saugoję sandėliuose ir lūkuriavę geresnių kainų, žemdirbiai grūdų pradėjo siūlyti perdirbėjams.

„Grūdus mėginame parduoti. Javus perka prekybininkai, perdirbėjai, po Lietuvą važinėja ir lenkai, ten derliaus trūksta. Kaimynai duoda šiek tiek geresnę kainą nei vietiniai", - „Verslo žinioms“ sakė Lietuvos grūdų augintojų asociacijos prezidentas Romas Majauskas (nuotr.). Jo teigimu, kainos biržoje kilo, tačiau brangimas Lietuvos rinkoje kol kas atsilieka.

„Kai svyravimai palyginti dideli, fiziniai grūdų pardavimai į pokyčius reaguoja ne taip greitai", - sakė „Linas Agro Group“ prekybos direktorius Baltijos šalims Dainius Pilkauskas. Jo teigimu, lietuviški javai aukštos kokybės ir pigiai jų parduoti nenorima.

„Pasaulyje paklausiausi vidutinės kokybės grūdai, kuriuos tiekia rusai, ukrainiečiai. Mums tenka ieškoti tokių egzotiškų šalių kaip Saudo Arabija. Parduoti didelius kiekius sudėtinga", - sakė D. Pilkauskas.

Jo nuomone, ūkininkų lūkesčiai perdėti, nes kai nėra aiškių galutinių pirkėjų, žemdirbių ir prekybininkų įsivaizduojamos kainos prasilenkia, tad iš karto kelti kainų eksportuotojai nenori.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos