


Vilnius, vasario 2 d. Biržose kviečių kainoms šoktelėjus į viršų ir pasiekus keturių mėnesių aukštumas sujudo Lietuvos ūkininkai - iki šiol dalį derliaus saugoję sandėliuose ir lūkuriavę geresnių kainų, žemdirbiai grūdų pradėjo siūlyti perdirbėjams.
„Grūdus mėginame parduoti. Javus perka prekybininkai, perdirbėjai, po Lietuvą važinėja ir lenkai, ten derliaus trūksta. Kaimynai duoda šiek tiek geresnę kainą nei vietiniai", - „Verslo žinioms“ sakė Lietuvos grūdų augintojų asociacijos prezidentas Romas Majauskas (nuotr.). Jo teigimu, kainos biržoje kilo, tačiau brangimas Lietuvos rinkoje kol kas atsilieka.
„Kai svyravimai palyginti dideli, fiziniai grūdų pardavimai į pokyčius reaguoja ne taip greitai", - sakė „Linas Agro Group“ prekybos direktorius Baltijos šalims Dainius Pilkauskas. Jo teigimu, lietuviški javai aukštos kokybės ir pigiai jų parduoti nenorima.
„Pasaulyje paklausiausi vidutinės kokybės grūdai, kuriuos tiekia rusai, ukrainiečiai. Mums tenka ieškoti tokių egzotiškų šalių kaip Saudo Arabija. Parduoti didelius kiekius sudėtinga", - sakė D. Pilkauskas.
Jo nuomone, ūkininkų lūkesčiai perdėti, nes kai nėra aiškių galutinių pirkėjų, žemdirbių ir prekybininkų įsivaizduojamos kainos prasilenkia, tad iš karto kelti kainų eksportuotojai nenori.
BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Pirkėjams siūloma galimai nelegalių azoto trąšų
2023-03-27 -
Artimiausiu metu pieno supirkimo kainos gali dar mažėti
2023-03-17 -
Pieno supirkimo kaina toliau mažėjo
2023-03-14
Skaitomiausios naujienos
-
Žemės ūkio paskirties žemė: perkant jokių ribojimų ir pirmenybių?
2023-03-15 -
„Vyksta natūralus ūkių naikinimas“
2023-03-09 -
Išvengti nepavyks: patvirtinti geros agrarinės būklės reikalavimai
2023-02-28
(0)