Lietuvos galvijų augintojams tiesiamos naujos eksporto kryptys
2015-01-29

Vilnius. Lietuviškos galvijienos ir veislinių galvijų eksporto geografiją gali papildyti dar trys kryptys - Iranas, Marokas ir Kinija. Musulmonų šalys pageidautų halalinės jautienos, o kinai norėtų pirkti kas mėnesį po 3000 buliukų.

Šiemet į Lietuvą patikrinti jautienos perdirbimo sistemos atvyks Irano ir Maroko delegacijos. Šioms šalims patvirtinus, kad Lietuva atitinka reikalavimus, būtų galima pradėti eksportuoti halalinę, t. y. ritualiniu būdu paskerstų jaučių, mėsą.

„Šie vizitai yra svarbus žingsnis siekiant suderinti kontrolės procedūras ir veterinarinius sertifikatus, skirtus gyvūninių produktų eksportui į Iraną ir Maroką. Galimybė vietoje įvertinti, kaip užtikriname, kad Lietuvoje būtų auginami ir parduodami tik sveiki galvijai, o gaminami produktai - saugūs ir kokybiški, yra vienas svarbiausių derybų etapų, siekiant atverti šių šalių rinkas mūsų gaminamai produkcijai", - pranešime sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Jonas Milius.

Vaderstad 12 05

Šiuo metu tarnyba yra pradėjusi eksporto derinimo procedūras su daugiau kaip 40 šalių dėl naujų rinkų pieno, mėsos, žuvininkystės, kiaušinių produktams.

Lietuvoje skersti gyvulius, prieš tai jų neapsvaiginus, leidžiama nuo šių metų. Žemės ūkio ministerija šias pataisas pasiūlė, tikėdamasi padėti mėsininkams taip greičiau atsigauti po to, kai Rusija paskelbė maisto produktų embargą rugpjūtį.

***

Kinai kviečia pasirašyti sutartį dėl lietuviškų veislinių gyvulių importo. Ūkininkus tai džiugina, nes galvijų eksportas galėtų augti trečdaliu, rašo „Verslo žinios".

„Gyvuliai į Kiniją keliaus laivais. Lietuvoje per mėnesį jie norėtų supirkti apie 3000 buliukų ir telyčaičių. Tiek telpa į vieną laivą", - aiškina VMVT direktorius Jonas Milius.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas pabrėžia, kad šalies ūkininkams ši sutartis bus naudinga, tačiau nežinia, kiek kinai ras kokybiškų veislinių telyčių, nes ši sritis Lietuvoje buvo apleista.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai