Lietuvos atstovai į Rusijos embargo sušvelninimą žiūri atsargiai
2016-06-02

Vilnius. Lietuvos mėsos perdirbėjų atstovas Rusijos sprendimą įsileisti vaikų maisto gamybai skirtą mėsą bei daržoves vertina atsargiai. Perdirbėjų asociacijos prezidentas Egidijus Mackevičius teigia, kad pirmiausia reikės išsiaiškinti naujas sąlygas ir tik tuomet bus galima kalbėti apie eksporto atnaujinimą.

Veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius taip pat teigia, jog kol kas neaišku, kokie konkretūs reikalavimai bus taikomi šiai produkcijai.

„Tai atrodo teigiamas postūmis, bet reikės mums pasižiūrėti į technines sąlygas, nes kai yra apribojimas vaikų maistui, reikia labai išsiaiškinti, kas po tuo slypi. Ir kaip tai reikės įrodyti - gi jautiena nesiskiria - ar tam, ar kitkam, gi ji visiems tinkama. Galbūt importuotojas turės įrodinėti. Jeigu tos sąlygos bus normalios, ne perteklinės, kaip dažniausiai būna, tai įmonės, manau, ieškos galimybių ten vežti", - BNS sakė E. Mackevičius.

E. Mackevičius teigė, kad Rusijos sprendimą švelninti embargą galima vertinti kaip žingsnį į priekį rinkos atvėrimo link.

„Galbūt tai tikrai mažas žingsnelis ir pakeis ateitį, bet sunku vertinti kol kas. Čia gali būti prieštaringas vertinimas: atrodo, kad gerai, o kas iš to gausis, matysime tik realiai pamatę, kokie bus reikalavimai", - BNS sakė E. Mackevičius.

Jo manymu, net ir visiškai panaikinus embargą, Lietuvos perdirbėjai į Rusiją nebegabentų tiek produkcijos, kaip anksčiau, nes Rusija yra vertinama kaip ypač rizikinga rinka. Jis teigė negalintis pasakyti, kiek apskritai būtų galima eksportuoti jautienos į Rusiją vaikiško maisto gamybai, mat tokio skirstymo bent Europos Sąjungoje nėra.

J. Milius BNS sakė, kad konkretesni reikalavimai paaiškės vėliau.

„Kol nėra poįstatyminių aktų, nėra aiškūs reikalavimai, o jie ten kartais būna... sudėtingi", - BNS sakė J. Milius. Tačiau, jo nuomone, verslas turi pakankamai rinkų, kur galima vežti produkciją, tad didelės įtakos embargo švelninimas neturėtų daryti.

Anot jo, kol kas sunku prognozuoti, ar Rusijos sprendimas švelninti embargą gali reikšti, jog šalis po truputį atvers visą rinką.

Iš Rusijoje draudžiamų įvežti produktų sąrašo išbraukta galvijų mėsa, paukštiena ir jos subproduktai, žalios, virtos arba garintos daržovės, šaldytos ir džiovintos daržovės, kurios skirtos vaikų maistui gaminti.

Maisto ir žemės ūkio produkcijos importo embargą Rusija įvedė 2014 metų rugpjūtį.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai