Lietuviška mėsa ruošiasi kelionei į Ameriką
2015-11-05

Vilnius. Devynioms Lietuvos mėsos perdirbimo bendrovėms gavus leidimus eksportuoti produkciją į JAV, mėsos perdirbėjų asociacijos vadovas teigia, kad pirmieji lietuviški mėsos produktai Naująjį žemyną gali pasiekti po mėnesio. Didesnėms produkcijos apimtims į JAV prireiks laiko.

„Pirmos partijos per mėnesį gali išvažiuoti. Svarstoma net su kitomis prekėmis vieną-du padėklus išvežti, bet jeigu kalbame apie rimtą kiekį - tam reikės laiko", - sakė Egidijus Mackevičius.

Pasak jo, kol kas įmonės dar tik tariasi su galimais partneriais, mat nėra gavusios sertifikatų, kuriuose bus nurodytos visos sąlygos ir reikalavimai. Anot jo, juos tikimasi gauti artimiausiu metu.

„Tik gavę sertifikatus matysime galutines sąlygas ir yra daug tokių paruošiamųjų dalykų, kadangi einame su mėsos gaminiais. Tai reikia degustacijų, pristatymas reikalingas ir visa kita. Bet mes negalime tų žingsnių daryti, kol neturime visų dokumentų", - sakė E.Mackevičius.

Leidimus gavo 9 bendrovės, kurios prieš trejus metus pareiškė norą eksportuoti produkciją.

„Kai mes teikėme paraiškas, tai buvo prieš trejus metus ir tuomet realios galimybės eksportuoti dar nebuvo. Ir visos įmonės, kurios galvojo, kad iš to kas nors gausis, pareiškė norą dalyvauti. O dabar, kai Lietuva gauna pripažinimą, Veterinarijos tarnyba turės teisę ir kitas priimti įmones", - teigė E. Mackevičius.

JAV žemės ūkio departamento Maisto saugos ir kontrolės tarnyba antradienį oficialiai paskelbė 9 įmonių sąrašą. Leidimus gavo bendrovės „Utenos mėsa", „Biovela", „Krekenavos mėsa", „Krekenavos agrofirma", „Pajūrio mėsinė", „Agrovet", „Biovela" mėsos perdirbimo padalinys, „Grimeda" ir „Klaipėdos mėsinė".

Bendrovės į JAV ketina eksportuoti jautieną, kiaulieną ir veršieną bei jų produktus, o esant poreikiui, - ir avieną bei ožkieną. Lietuva dabar yra vienintelė šalis ES, galinti į JAV eksportuoti tiek daug rūšių mėsos - jautieną, avieną, paukštieną, termiškai apdorotą kiaulieną.

Iki šiol Lietuva į JAV daugiausia eksportavo kviečių glitimo, sūrių ir varškės, duonos ir pyrago gaminių, valgomųjų ledų.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai