Lietuvai laikas ieškoti rinkų Rytų Afrikoje
2015-02-25

Vilnius. Lietuvai derėtų ieškoti naujų rinkų Afrikos žemyne, ypač Rytų Afrikoje, sako ūkio ministras. Evaldas Gustas taip pat ragina svarstyti galimybę Afrikoje Lietuvai įsteigti dar vieną atstovybę, nes dabar ambasada yra tik Kaire ir planuojama Pietų Afrikoje.

„Didieji Azijos arba arabų šalių investuotojai jau eina į Afriką, nes mato šio kontinento augimo perspektyvą. Na, ne 2, 3, gal net ne 5 metų perspektyvoje, o tolimesniame laikotarpyje. Afrika ateityje bus labai paklausi rinka - tik kol kas ten paklausos nėra, o tam, kad tada ten būtume, reikia dabar į ją eiti. Kad su nedidelėmis apimtimis, gal net ir nuostolingai šiandien dirbant, bet mes ten turime būti", - trečiadienį Seime sakė E. Gustas.

Anot jo, daugiausia perspektyvų turi Rytų Afrikos regionas. „Mūsų žvilgsnis - mes kalbame ir su pramonininkais ir su ambasadomis, yra labiau nukreiptas į Rytų Afriką, kuri labiau išsivysčiusi ir besivystanti pakankamai sparčiai", - teigė ūkio ministerijos vadovas. Jis mano, kad Lietuva turėtų steigti dar vieną atstovybę rytų ir centrinėje Afrikoje .

Dojus agro 19 09 10

Artimiausi E. Gusto vizitai į Afriką, kur vyks didelis ekonomikos forumas, numatyti rudenį. Ministras žada lankytis keliose valstybėse ir tikisi užmegzti ryšius „vyriausybiniame lygmenyje". Pasak E. Gusto, Lietuvos verslas į Afriką galėtų tiekti maisto produkciją, chemijos produktus, aukštas technologijas.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Lietuvoje drastiškai mažėja gyvulių skaičius. Kaip tai vertinate?
Orai