Latvijoje atidarė trečią elevatorių
2018-10-10

Rėzeknė. Latvijoje atidarytas jau trečiasis „Linas Agro“ elevatorius šioje kaimyninėje šalyje.  

Rėzeknės elevatoriaus projektą Lietuvos bendrovė pradėjo vystyti 2017 metų rudenį čia esančioje bendrovės „Paleo“ trąšų bazėje. Prieš tai du sezonus joje veikė grūdų priėmimo aikštelė su mobiliąja džiovykla.

„Jautėme rinkos poreikį, todėl nutarta čia statyti modernų elevatorių. Statybų paruošiamuosius darbus pradėjome šių metų vasarį, o jau rugpjūtį elevatorius buvo atiduotas eksploatacijai. Buvo suprojektuotas ir pastatytas 20,4 tūkst. tonų talpos elevatorius, jame 2 bokštai po 5200 t, 4 bokštai po 1150 t ir 5400 t talpos sandėlis.

RVAC 21 09 30

Taip pat įrengti visi grūdų priėmimui ir paruošimui iki bazinių rodiklių reikalingi statiniai, įrenginiai (laboratorija/administracinis pastatas, svarstyklės, džiovykla, valymo įranga) bei krovai į geležinkelio vagonus ir autotransportą reikalinga įranga. Sutvarkytas visos bazės gerbūvis (aptverta teritorija, asfaltuotos aikštelės, pastatytas naujas sandėlis ir t.t.)“, – sakė „Linas Agro“ Grūdų centro KŪB direktorius Alvydas Ramanauskas.

Pirmieji grūdai į naują elevatorių buvo pristatyti dar liepos 24 d. Iki spalio pradžios buvo priimta  20,4 tūkst. tonų Latvijos žemdirbių užauginto šiųmečio derliaus. Lygiai tiek, kiek yra bendroji elevatoriaus talpa. Rėzeknėje priimami kviečiai, miežiai, avižos, rapsai, pupos. Rėzeknės grūdų centre taip pat yra sandėliuojami trąšos ir augalų apsaugos produktai.

Šio regiono ūkininkai iki šiol galėjo naudotis tik vienu šalia esančiu elevatoriumi, kuris teikia grūdų džiovinimo ir valymo paslaugas.

Latvijoje veikia trys „Linas Agro“ elevatoriai. 2015 m. pradėjo veikti 8 tūkst. t talpos elevatorius Jekabpilyje, šiemet liepą 20 tūkst. talpos „Linas Agro“ elevatorius buvo atidarytas Gruobinioje. Iš viso į tris elevatorius investuota beveik 12 mln. Eur. Bendra „Linas Agro“ grūdų sandėliavimo talpa Latvijoje pasiekė beveik 50 tūkst. t.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai