Keičiasi pasaulinė kviečių rinka
2019-02-21
„Agrorodeo" nuotrauka

Buenos Airės. Antrus metus iš eilės Australiją kamuojančios sausros mažina šalies kviečių derlių, tad į kviečių rinką žengia Argentina. Azijos kviečių malūnai intensyviai superka grūdus iš Argentinos, kad pasiektų numatytą pirmojo pusmečio planą.
Dideli eksporto mastai į Aziją iš Argentinos gali dar labiau susilpninti dominuojančią regione Australijos - kviečių eksportuotojos - poziciją. Ją pastaruosius kelerius metus jau sumažino gabenimai per Juodąją jūrą, teigiama agentūros „Reuters“ pranešime.

Antra pagal dydį kviečių importuotoja Indonezija užsisakė beveik 1 mln. tonų Argentinos kviečių vasario ir balandžio mėnesių periodui. Malaizija ir Vietnamas, remdamiesi Singapūro prekybininkų skaičiavimais ir perspektyvinėmis prognozėmis, taip pat sudarė kontraktus su Argentina.

„Pirmą kartą matyti tokie dideli kviečių kiekiai iš Argentinos į Aziją“, – teigė vienas iš prekybininkų, nenorėjęs skelbti savo pavardės,

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Argentinos kviečiai, kurių baltymingumas 12 proc., Azijoje parduodami po 255–265 JAV dolerius už toną, įskaitant krovinių kaštus (C&F). Tuo tarpu panašios kokybės Australijos grūdų kaina yra apie 300 JAV dolerių už toną (C&F) į Aziją.

Azija yra didžiausia pasaulyje kviečių vartotoja ir importuotoja. Australijos kviečių produkcijos kiekis 2018–2019 m. sezoną nukrito į žemiausią per 11 metų lygį, teigė vyriausiasis šalies maisto pramonės analitikas, pabrėžęs, kad tam turėjo įtakos Australijos rytinę pakrantę apėmusios sausros.

Šiųmetinė produkcija siekia 17,3 mln. tonų, kai tuo tarpu pernai buvo 21,24 mln. tonų per metus, rašoma Australijos žemės ūkio ir išteklių ekonomikos ir mokslų biuro galutiniame pranešime.

 „Tikimės, kad kviečiai iš Argentinos dominuos Azijoje iki balandžio ar gegužės, o po to JAV kviečiai bus pagrindinė kviečių kilmės šalis“, – tikisi JAV analitikai.

Tikimasi, kad iki 2019 m. birželio mėnesio Argentina užaugins 19,2 mln. t kviečių, palyginti su 18,5 mln. tonų pernai metais ir gerokai daugiau nei 2015–2016 m., kai derlius siekė 11,3 mln. tonų.

 MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai