Japonija atnaujins britiškos jautienos importą
2019-01-10
pixabay.com nuotr.

Tokijas. Japonijos vyriausybė trečiadienį iš dalies atšaukė britiškos jautienos importo draudimą, kuris buvo įvestas 1996 metų kovo mėnesį dėl galvijų spongiforminės encefalopatijos (GSE), dar vadinamos karvių kempinlige, protrūkio Didžiojoje Britanijoje.

Japonijos sveikatos apsaugos ministerija pranešė, jog leista iš Didžiosios Britanijos importuoti ne vyresnių nei 30 mėnesių galvijų mėsą ir vidaus organus. Taip pat buvo panaikintas draudimas į Japoniją importuoti britišką avieną.

Kiek anksčiau dvi šalys apsvarstė sąlygas, kuriomis būtų atnaujintas importas ir Didžiojoje Britanijoje būtų atliekami patikrinimai.

Artimiausiomis dienomis Japonijos ministras pirmininkas Šinzo Abė (Shinzo Abe) vyks oficialaus vizito į Didžiąją Britaniją ir Nyderlandus.

Britų žiniasklaidoje rašoma, kad Japonijos sprendimas atnaujinti britiškos jautienos importą taps savotiška dovana Didžiajai Britanijai prieš jos išstojimą iš Europos Sąjungos (ES).

Galvijų spongiforminė encefalopatija – lėtinė galvijų liga, kuriai būdingi degeneraciniai pakitimai nerviniame audinyje, – Didžiojoje Britanijoje buvo pirmą kartą aptikta 1986 metais, o 1996 metais paaiškėjo, kad GSE žmonėms gali sukelti mirtiną Kroicfeldo-Jakobo ligos atmainą.

Dėl šios ligos Didžiojoje Britanijoje praėjusio amžiaus devintajame ir dešimtajame dešimtmečiais mirė keli žmonės, tad dauguma šalių uždraudė britiškos jautienos importą.

ES šį draudimą galutinai panaikinto 2006 metais, o Kinija – tik 2018 metais.

„Interfax“-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuris technikos prezentavimo būdas Jums priimtiniausias?
Orai