Basf 22 07 19 + Dimedium 22 09 01 Dimedium 22 09 01 + Adama 22 09 05
Rinka
Izraelį pasiekė košerinių lietuviškų grūdų laivas

Vilnius. Pirmas lietuviškų košerinių grūdų laivas – 33 tūkst. tonų kviečių – sėkmingai pasiekė Izraelio krantus. Šiemet planuojama į šią šalį išplukdyti kelis laivus naujojo derliaus košerinių ekstra klasės kviečių.

Bendrovė „Agrokoncerno grūdai“ kviečių pardavimui į Izraelį ruošėsi nuo 2019 m. vasaros. Tam, kad kviečiai būtų pripažinti košeriniais, reikėjo atlikti nustatytas procedūras.

Košeriniais gali būti pripažinti žieminiai kviečiai, tačiau pagal reikalavimus jie turi neturėti sąlyčio su kitokiais grūdais. Tai privalo užtikrinti ir tai patvirtina speciali Izraelio tarnyba (angl. Office of Rabbi Landa)

Bioversija 22 08 31

Dar neprasidėjus vasarinių kviečių javapjūtei, žieminių kviečių talpyklos elevatoriuje buvo užplombuotos dalyvaujant rabinui ir „Agrokoncerno grūdų“ atstovui. Po kelių mėnesių, prieš kraunant laivą, rabinas talpyklas atplombuodavo ir 24 val. per parą kontroliavo grūdų pervežimą automobiliais ir geležinkeliu iki pat jūrų uosto.

Uoste prieš grūdus kraunant į laivą šis taip pat buvo nuodugniai patikrintas. Procese dalyvavo 13 rabinų, iš viso buvo plombuojama ir atplombuojama 11 elevatorių bei uosto talpyklos, taip pat kiekvienas vagonas ar grūdus vežantis automobilis.   

Tam, kad lietuviški grūdai gautų košerinio maisto sertifikatą, teko labai švariai išvalyti elevatoriaus ir jūrų uosto talpas, taip pat techniką, kuri krauna grūdus. Košeriniai grūdai negali turėti sąlyčio su kitokiais grūdais, todėl visos talpos buvo išvalytos taip, kad ten nebūtų užsilikę net mažiausio grūdelio iš anksčiau.

„Nemažas iššūkis buvo ne tik užtikrinti sklandų grūdų kelią nuo laukų iki pat laivo, bet ir  organizuoti visą procesus prižiūrinčių rabinų dalyvavimą, - keliones, apgyvendinimą, maitinimą ir pan. Svečiai iš Izraelio nekalbėjo anglų, rusų ar kitomis plačiau paplitusiomis kalbomis, tad mūsų darbuotojai bendravimui pasitelkė šiuolaikines balso ir teksto vertimų programėles“, - pasakoja „Agrokoncerno grūdų“ vadovas Karolis Šimas.

Anot jo, šis projektas išskirtinis ne tik dėl keliamų aukščiausių reikalavimų bei naujos rinkos Lietuvos grūdams, bet ir dėl galimybės lietuviams iš arčiau susipažinti su Izraelio maisto kultūra ir maisto produktams keliamiems reikalavimams.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar pavyksta sumažinti išlaidas energijai?
Visos apklausos