Izraelį pasiekė košerinių lietuviškų grūdų laivas
2020-01-08
asociatyvi shutterstock.com nuotr.

Vilnius. Pirmas lietuviškų košerinių grūdų laivas – 33 tūkst. tonų kviečių – sėkmingai pasiekė Izraelio krantus. Šiemet planuojama į šią šalį išplukdyti kelis laivus naujojo derliaus košerinių ekstra klasės kviečių.

Bendrovė „Agrokoncerno grūdai“ kviečių pardavimui į Izraelį ruošėsi nuo 2019 m. vasaros. Tam, kad kviečiai būtų pripažinti košeriniais, reikėjo atlikti nustatytas procedūras.

Košeriniais gali būti pripažinti žieminiai kviečiai, tačiau pagal reikalavimus jie turi neturėti sąlyčio su kitokiais grūdais. Tai privalo užtikrinti ir tai patvirtina speciali Izraelio tarnyba (angl. Office of Rabbi Landa)

Dar neprasidėjus vasarinių kviečių javapjūtei, žieminių kviečių talpyklos elevatoriuje buvo užplombuotos dalyvaujant rabinui ir „Agrokoncerno grūdų“ atstovui. Po kelių mėnesių, prieš kraunant laivą, rabinas talpyklas atplombuodavo ir 24 val. per parą kontroliavo grūdų pervežimą automobiliais ir geležinkeliu iki pat jūrų uosto.

Uoste prieš grūdus kraunant į laivą šis taip pat buvo nuodugniai patikrintas. Procese dalyvavo 13 rabinų, iš viso buvo plombuojama ir atplombuojama 11 elevatorių bei uosto talpyklos, taip pat kiekvienas vagonas ar grūdus vežantis automobilis.   

Tam, kad lietuviški grūdai gautų košerinio maisto sertifikatą, teko labai švariai išvalyti elevatoriaus ir jūrų uosto talpas, taip pat techniką, kuri krauna grūdus. Košeriniai grūdai negali turėti sąlyčio su kitokiais grūdais, todėl visos talpos buvo išvalytos taip, kad ten nebūtų užsilikę net mažiausio grūdelio iš anksčiau.

„Nemažas iššūkis buvo ne tik užtikrinti sklandų grūdų kelią nuo laukų iki pat laivo, bet ir  organizuoti visą procesus prižiūrinčių rabinų dalyvavimą, - keliones, apgyvendinimą, maitinimą ir pan. Svečiai iš Izraelio nekalbėjo anglų, rusų ar kitomis plačiau paplitusiomis kalbomis, tad mūsų darbuotojai bendravimui pasitelkė šiuolaikines balso ir teksto vertimų programėles“, - pasakoja „Agrokoncerno grūdų“ vadovas Karolis Šimas.

Anot jo, šis projektas išskirtinis ne tik dėl keliamų aukščiausių reikalavimų bei naujos rinkos Lietuvos grūdams, bet ir dėl galimybės lietuviams iš arčiau susipažinti su Izraelio maisto kultūra ir maisto produktams keliamiems reikalavimams.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(5)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • klausimas

  o kas uždirbo daugiau, tu ūkininke ar Agrokoncernas, nes kai tavo grūdus supirkinėjo turbūt nesakė, kad jie bus košeriniai už didesnę kainą.

 • m

  Rabinų biznis..... Tie visi Halal ir Košer sertifikatai išduodami ne už ačiū,kainos labai solidžios( dešimtimis tūkst. Eur) o pelnosi visokie tamsybininkai imamai, mulos ir rabinai, po to turi lėšų pjautis tarpusavy ir dar priedo kokį krikščionį nugalabina, kaip ISIS atveju.... Lietuvių ūkininkai kainos priedo taigi negavo....

 • kūkinyks

  Ko piktinatės? Jei moka daugiau arba net ženkliai daugiau? Tai kodėl nepadaryt daugiau? Ir neuždirbt daugiau? Aš net kunigą samdyčiau, kad pašventintų kiekvieną priekabą :) JEI MOKA DAUGIAU! Ir nesielgčiau kaip Juozas - nepagarba pirmiausia sau. Kokie esam - taip ir elgiames - atitinkami ir komentarai.. Pradėkime nuo savęs :)

 • juozas

  daba kai vešiu kviečius apmyšiu kiekviena priekabą..

 • taigis

  Jeigu galima pasityčioti KODĖLGI NE

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai