Izraelį pasiekė košerinių lietuviškų grūdų laivas
2020-01-08
asociatyvi shutterstock.com nuotr.

Vilnius. Pirmas lietuviškų košerinių grūdų laivas – 33 tūkst. tonų kviečių – sėkmingai pasiekė Izraelio krantus. Šiemet planuojama į šią šalį išplukdyti kelis laivus naujojo derliaus košerinių ekstra klasės kviečių.

Bendrovė „Agrokoncerno grūdai“ kviečių pardavimui į Izraelį ruošėsi nuo 2019 m. vasaros. Tam, kad kviečiai būtų pripažinti košeriniais, reikėjo atlikti nustatytas procedūras.

Košeriniais gali būti pripažinti žieminiai kviečiai, tačiau pagal reikalavimus jie turi neturėti sąlyčio su kitokiais grūdais. Tai privalo užtikrinti ir tai patvirtina speciali Izraelio tarnyba (angl. Office of Rabbi Landa)

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Dar neprasidėjus vasarinių kviečių javapjūtei, žieminių kviečių talpyklos elevatoriuje buvo užplombuotos dalyvaujant rabinui ir „Agrokoncerno grūdų“ atstovui. Po kelių mėnesių, prieš kraunant laivą, rabinas talpyklas atplombuodavo ir 24 val. per parą kontroliavo grūdų pervežimą automobiliais ir geležinkeliu iki pat jūrų uosto.

Uoste prieš grūdus kraunant į laivą šis taip pat buvo nuodugniai patikrintas. Procese dalyvavo 13 rabinų, iš viso buvo plombuojama ir atplombuojama 11 elevatorių bei uosto talpyklos, taip pat kiekvienas vagonas ar grūdus vežantis automobilis.   

Tam, kad lietuviški grūdai gautų košerinio maisto sertifikatą, teko labai švariai išvalyti elevatoriaus ir jūrų uosto talpas, taip pat techniką, kuri krauna grūdus. Košeriniai grūdai negali turėti sąlyčio su kitokiais grūdais, todėl visos talpos buvo išvalytos taip, kad ten nebūtų užsilikę net mažiausio grūdelio iš anksčiau.

„Nemažas iššūkis buvo ne tik užtikrinti sklandų grūdų kelią nuo laukų iki pat laivo, bet ir  organizuoti visą procesus prižiūrinčių rabinų dalyvavimą, - keliones, apgyvendinimą, maitinimą ir pan. Svečiai iš Izraelio nekalbėjo anglų, rusų ar kitomis plačiau paplitusiomis kalbomis, tad mūsų darbuotojai bendravimui pasitelkė šiuolaikines balso ir teksto vertimų programėles“, - pasakoja „Agrokoncerno grūdų“ vadovas Karolis Šimas.

Anot jo, šis projektas išskirtinis ne tik dėl keliamų aukščiausių reikalavimų bei naujos rinkos Lietuvos grūdams, bet ir dėl galimybės lietuviams iš arčiau susipažinti su Izraelio maisto kultūra ir maisto produktams keliamiems reikalavimams.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai