Grūdų supirkėjai išplėtė talpyklas
2013-07-04

Vilnius. Arėjančiai javapjūtei rengiasi ne tik šalies ūkininkai ir bendrovės, bet ir derliumi prekiaujančios ir perdirbančios įmonės. Beveik visos grūdų priėmimo, valymo, džiovinimo ir saugojimo bendrovės šiemet išplėtė talpyklų skaičių ir galės saugoti apie 100 tūkst. t grūdų daugiau nei pernai.

UAB „Linas Agro“ Grūdų centras KŪB valdo elevatorius Joniškyje, Kėdainiuose, Šiauliuose, Pasvalyje, Šakių rajone ir Vilkaviškyje, bendra saugyklų talpa siekia 200 tūkst. t. Elevatorių pajėgumai leidžia priimti nuo 160 iki 300 t grūdų per valandą.

Direktorius Alvydas Ramanauskas sakė, kad Grūdų centras šiuo metu papildomai stato 3 talpyklas Pasvalyje, kuriose tilps 10 tūkst. t grūdų. Pradėjus eksploatuoti naujus statinius iš viso Pasvalyje bus galima saugoti 20 tūkst. t grūdų.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Statybos darbų įkarštis šiuo metu ir Joniškyje. Čia taip pat netrukus atsiras trys papildomos talpyklos, kurių bendra talpa 15 tūkst. t. Užbaigus statybas Grūdų centras galės saugoti apie 40 tūkst. t grūdų.

„Abiejuose kompleksuose taip pat statome po papildomą priėmimo duobę. Tai leis priėmimo našumą padidinti beveik dvigubai. Derlių atgabenę žemdirbiai eilėse sugaiš dukart trumpiau“, – sakė A. Ramanauskas.

Šiuo metu UAB „Žvalguva“ dirba visuose augalininkystės požiūriu svarbiausiuose ir našiausiuose Lietuvos rajonuose. Komercijos direktorius Algirdas Pereckas informavo, kad bendrovė stato naują elevatorių Kėdainiuose, padvigubins talpas Radviliškyje, išplės Joniškyje. „Visus statinius planuojame užbaigti iki naujojo derliaus“, – sakė A. Pereckas.

„Žvalguva“ savo elevatoriuose ir saugyklose galėjo saugoti per 100 tūkst. t grūdų, o šiemet galės priimti 20 tūkst. t daugiau. „ Esame elevatorių ir sandėlių šalininkai, todėl naudotis kitomis technologijomis ir pirkti grūdų rankovių nekeltiname. Naujos talpos nekainuoja pigiai“, – diplomatiškai nuo klausimo, kiek bendrovė šiemet investavo į plėtrą, išsisuko A. Pereckas.

UAB „Šiaurės vilkas” šiemet neplečia bazės grūdams saugoti. Generalinio direktoriaus pavaduotoja Genė Juodvalkienė teigė, kad bendrovė turi pakankamai talpų grūdinių kultūrų derliui sandėliuoti. Vienu metu „Šiaurės vilkas” gali saugoti 23 tūkst. t grūdų. Bendrovė naujam derliui priimti neplėtė pajėgumų. „Lietuvoje saugyklų tikriausiai yra daugiau nei užauginama grūdų. Jų užteko pernai, o šiemet, kaip sako ūkininkai, su kuriais bendradarbiaujame, nesitikima didesnio derliaus”, – teigė G. Juodvalkienė.

UAB „Robusta”, kuri taip pat specializuojasi grūdų priėmimo, valymo, džiovinimo, saugojimo veikloje, Pakruojo rajone turi du – 10 ir 19 tūkst. t – talpos elevatorius. „Robustos” komercijos direktorius Edikas Drupas sakė, kad bendrovė praėjusių metų rudenį įsigijo grūdų saugojimo rankovių, todėl šiemet galės saugoti gausesnį derlių.

Viena didžiausių Lietuvos žemdirbių partnerių grūdų bei rapsų prekybos rinkoje – UAB „Agrokoncerno grūdai“ – per sezoną vidutiniškai superka po 600 tūkst. t grūdų bei rapsų ir eksportuoja juos į Europos Sąjungos, Azijos, Afrikos šalis. Bendrovė taip pat importuoja grūdus iš Kazachstano, Rusijos, Ukrainos, Latvijos, Lenkijos ir parduoda juos Lietuvos rinkai arba eksportuoja į Europos Sąjungos ar trečiąsias šalis.

Įvairiose šalies vietovėse bendrovė turi 18 elevatorių, kurių talpa nuo 6 iki 45 tūkst. t ir 8 elevatorius, kuriuose galima saugoti nuo 2 iki 4 tūkst. t . „Agrokoncerno grūdai“ intensyviai didina savo grūdų talpyklas.

„Agrokoncerno grūdai“ direktorius Karolis Šimas sakė, kad šiais metais bendrovė penkiose šalies vietovėse papildomai pastatė 40 tūkst. t talpyklų: keturiuose miestuose baigiami statyti nauji elevatoriai, o vienas praplėstas.

„Agrokoncerno“  įmonių grupei priklausančiuose grūdų sandėliuose vienu metu galima priimti, sandėliuoti ir paruošti daugiau kaip 385 tūkst. t grūdų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai