Grūdų eksportuotojai ir augintojai jau apsirūpino grūdvežiais
2013-06-11

Vilnius. Grūdų eksportuotojai ir stambūs augintojai viliasi, kad šiemet pavyks išvengti pernykščių problemų išgabenant derlių. Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai" šalies grūdų augintojams naujam sezonui jau išnuomojo visus grūdvežius.

„Lietuvos geležinkelių" atstovas spaudai Vidmantas Gudas informavo, kad visi grūdvežiai yra išnuomoti Lietuvos grūdų vežėjams nuo šių iki kitų metų liepos 1 dienos.  Pasak V.  Gudo,  sutartys sudarytos gegužės viduryje, o vagono nuomos kaina parai - 54 Lt.

V. Gudas teigė, kad vagonai išnuomoti su grūdų eksportuotojais ir stambiais augintojais pratęsus senas arba pasirašius naujas sutartis. Pagal anksčiau sudarytas sutartis iki liepos mėnesio vagonų nuomos kaina siekia 51 Lt.

Dojus agro 19 09 10

Pernai vasarą šalyje sulaukus rekordinio grūdų derliaus, „Lietuvos geležinkeliai" ir grūdų augintojai bei eksportuotojai konfliktavo dėl grūdvežių nuomos sutarčių bei nepakankamo jų kiekio. Tuomet verslininkai teigė, kad geležinkeliai išnuomojo per mažai vagonų, dėl to neįmanoma išvežti derliaus į uostą. „Lietuvos geležinkeliai" savo ruožtu teigė, kad eksportuotojai ir augintojai tiesiog nori naudoti vagonus kaip sandėlius.

„Lietuvos geležinkeliai" turi 978 grūdų vagonus.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai