Estijoje pienas šiek tiek pigo, kiauliena – brango
2019-10-03

Talinas. Estijos statistikos departamento duomenimis, vidutinė pieno supirkimo kaina šalyje per metus (šių metų rugpjūtį, palyginti pernai tuo pačiu mėnesiu) nukrito 0,9 proc. iki 300,56 euro už toną.

Pieno supirkimo apimtys paaugo 1,5 proc., iki 65,2 tūkst. t.

Per mėnesį (rugpjūtį, palyginti su liepa) pieno supirkimo kainos Estijoje sumenko vidutiniškai 0,9 proc., supirkimo apimtys – 0,3 proc.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Minėtu laikotarpiu supirkto pieno vidutinis riebumas buvo 3,8 proc., vidutinis baltymingumas – 3,3 proc.

Estijos pieno perdirbimo įmonės rugpjūtį pagamino 9,0 tūkst. t geriamojo pieno (1,1 proc. mažiau nei prieš metus), 2,5 tūkst. t grietinėlės (tiek pat), 3,4 tūkst. t rūgpieno (2,9 proc. mažiau), 0,4 tūkst. t sviesto (tiek pat), 3,8 tūkst. t varškės ir sūrių (2,7 proc. daugiau).

Estijos statistikos departamento duomenimis, kiaulienos supirkimo kainų vidurkis šalyje per metus (šių metų rugpjūtį, palyginti su pernai rugpjūčiu) išaugo 13,7 proc., avienos ir ožkienos – 7,7 proc., tuo tarpu jautienos – nukrito 6,5 proc.

Už kilogramą superkamos kiaulienos rugpjūtį buvo mokama vidutiniškai 1,8 euro, jautienos – 2,1 euro, avienos ir ožkienos – 2,7 euro.

Rugpjūtį supirkta 3274 t kiaulienos, 713 t jautienos, 5 t avienos ir ožkienos.

Estijos SEB bankas skelbia, kad Baltijos šalių pieno rinkoje tiek pagal žaliavinio pieno gamybos, tiek ir pagal jo perdirbimo apimtis, pirmauja Lietuva.

Banko atliktų rinkos tyrimų duomenimis, Lietuva žaliavinio pieno pagamina beveik tiek pat kiek Latvija ir Estija kartu, o lietuviški sudaro 60 proc. Baltijos šalyse gaminamų pieno produktų.

Pastaraisiais metais trijose Baltijos valstybėse kasmet buvo pagaminama vidutiniškai 3 mln. t žaliavinio pieno, iš jų 1,4 mln. t – Lietuvoje, o apytikriai po vienodą likusią dalį – Latvijoje ir Estijoje.

Pieno produktų trijose šalyse per metus pagaminama apie 2,8 mln. t, iš jų 1,7 mln. t Lietuvoje, o likusią gamybos dalį maždaug po lygiai dalijasi Latvija ir Estija.

Baltijos šalių pieno rinką Estijos SEB išanalizavo vadovaudamasis nacionalinių statistikos tarnybų ir „Eurostat“ duomenimis.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai