ES mėsos poreikis krito iki seniai regėto lygio
2020-06-09
pixabay.com nuotr.

Briuselis. Dėl koronaviruso pandemijos ir ekonomikos sąstingio ES šalys susidūrė su rekordiniu mėsos pertekliumi.

„Bloomberg“ duomenimis, mėsos poreikis Europoje krito iki žemiausio lygio per pastaruosius septynerius metus.

Aiškėja, kad kiaulienos paklausa sumažėjo 0,6 proc., iki 2013 m. buvusio lygio. O vištienos ir jautienos suvartojimas sumažėjo iki žemiausio lygio per pastaruosius kelerius metus. Dėl to Europos gamintojai yra priversti mažinti savo produktų kainas. Tad kiaulienos, kurią anksčiau palaikė didelė šios produkcijos paklausa Kinijoje, kaina Prancūzijoje ir Vokietijoje smuko iki metinio minimumo.

KWS 21 07 01 mob

Pasak Prancūzijos mėsos delikatesų federacijos (FICT), jos narių pelnas nuo koronaviruso pandemijos pradžios sumažėjo vidutiniškai 30 proc. Vokietija taip pat kenčia nuo mažėjančios mėsos paklausos.

Reguliariai situaciją viso pasaulio agrorinkose apžvelgiančio JAV žemės ūkio departamento duomenimis, maždaug 63 proc. Vokietijos gyventojų ketina dar sumažinti mėsos ir jos produktų vartojimą.

Panaši situacija yra Jungtinėje Karalystėje. Pavyzdžiui, Škotijos mėsos didmenininkų asociacija pranešė, kad mėsos pardavimai nuo šių metų pradžios sumažėjo 10 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2019 m.

Didžiausio Europos mėsos gamintojo „Danish Crown Group“ vadovas Džeisas Valeris (Jais Valeur), komentuodamas situaciją, pažymėjo, kad įmonė vis dar yra priversta parduoti daugiau mažmeninėje prekyboje, tačiau tai nekompensuoja bendrų nuostolių, patirtų viešojo maitinimo sektoriuje.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai