Daugiausia pieno produktų išvežta į Libiją, mėsos – į Vietnamą
2018-12-31
pixabay.com nuotr.

Vilnius. Lietuviško eksporto geografija plečiasi – šiemet Lietuvai atvertos 4 naujos pieno bei mėsos eksporto rinkos, o dėl gyvūninės kilmės eksporto deramasi su 28 šalimis. Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) duomenimis, pieno produktų šiemet daugiausiai eksportuota į Libiją, mėsos – į Vietnamą.

Šiemet gauti veterinarijos sertifikatai pieno ir žuvininkystės produktams duris atvėrė į Jungtinius Arabų Emyratus, jautienai ir jos produktams – į Maroką, kiaulienai, jautienai ir jų produktams – į Honkongą,  kiaulienai ir kiaulienos pusgaminiams, pranešė ŽŪM.

Pieno produktų daugiausia eksportuota į Libiją (10,5 tūkst. tonų), Vietnamą (8,9) ir Indoneziją (5,7 tūkst. t). Lietuviškos mėsos daugiausia pageidavo Vietnamas (2,8 tūkst.), Baltarusija (1,8) bei Ukraina (1,7 tūkst. t), mėsos gaminių – Tadžikija (983 tonų), Japonija (139) ir Jungtinės Valstijos (124 tonas).

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

ŽŪM duomenimis, 2018 metais mėsos ir jos gaminių iš viso eksportuota – 12,4 tūkst. tonų – 13 proc. mažiau nei pernai, o pieno produktų – 75,9 tūkst. tonų – 30 proc. daugiau.

Daugiausia Lietuva eksportuoja grūdų, pieno produktų ir mėsos, tačiau artimiausiu metu siekiama išplėsti išvežamų produktų spektrą.

Anot ministerijos, netrukus tikimasi užbaigti 8 metus trunkančias derybas su Kinija dėl lietuviškos jautienos ir jos subproduktų eksporto – 2019 metų pradžioje į Lietuvą turėtų atvykti Kinijos muitinės tikrintojai įvertinti lietuvišką jautieną. 

Lietuvos gaminama produkcija iš viso pasiekia daugiau nei 130 pasaulio valstybių.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai