Bulvės Vokietijoje smarkiai pabrango
2018-11-23

Berlynas. Po didžiulių pasėlių nuostolių dėl sausros, dėl kurios šiais metais kentėjo Vokietija, bulvių kainos vartotojams padidėjo beveik dvigubai ir jos yra prastesnės kokybės.

Tačiau ekspertai sako, kad vartotojai neturėtų bijoti išvysti tuščias lentynas ir bulvių, pagrindinio vokiečių maisto, nepritrūks, rašo „The Local“.

Šiuo metu prekybos centruose pirkėjai moka maždaug 84 centus už kilogramą, o prieš metus kilogramo kaina buvo 55 centai.

Žemės ūkio rinkos informacijos tarnybos analitikas Kristofas Hamblochas (Christoph Hambloch) pranešė, kad pavasarį kainos gali dar pakilti.

Vartotojai taip pat turėtų būti pasirengę tam, kad vis daugiau bulvių prekinė išvaizda  nebus  tobula. Vis daugiau prekybos centrų susitaria iš ūkininkų pirkti ir bulves, turinčias išvaizdos trūkumų. Gerų derlių metais bulvės, neatrodančios patraukliai, apskritai nepatekdavo į prekybos centrus.

Šiuo metu vis daugiau bulvių yra su tamsiomis dėmėmis ir kitais išvaizdos trūkumais. Tačiau K. Hamblochas ramina, kad tai yra optiniai defektai, kurie neturi įtakos maisto skoniui.

Nepaisant to, kad derlius šiais metais yra maždaug 3 milijonais tonų mažesnis nei praėjusiais metais, ekspertų nuomone, trūkumo nebus. Tai tiesiog reiškia, kad bus sumažintas bulvių eksportas ir padidės importas, ypač pirmąją kitų metų pusę.

Bulvių augintojai, kuriems pasisekė gauti gerą derlių, šiemet gali jas parduoti prekybos centrams žymiai brangiau. Teigiama, kad prekybos centrai bulves superka po 25-26 eurus už 100 kg, kai pernai kaina siekė tik 10 eurų. Dėl to jau nukentėjo ūkininkai, kurie iš anksto buvo sudarę sutartis fiksuotomis kainomis.

Vokietijos vaisių, daržovių ir bulvių perdirbimo įmonių asociacija taip pat išreiškė susirūpinimą dėl derliaus, pranešdama, kad šiemet nukasta tik 8,7 mln. tonų bulvių. Jie pridūrė, kad 2020 m. bulvių vėl bus mažiau, nes trūks sėklinių bulvių, ypač ankstyvųjų.

Sausrą pavasarį ir vasarą sukėlė didelių problemų Vokietijos ūkininkams. Rugpjūtį Vokietijos žemės ūkio ministerija sutiko skirti kompensacijas ūkininkams, kurie nukentėjo dėl sausros.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai