Britų grūdams veriasi durys į Kiniją
2018-08-01

Londonas. Pasaulinis prekybos karas ir po „Brexit“ tvyrantis netikrumas galėtų paskatinti Jungtinės Karalystės kviečių ir miežių eksportuotojus patekti į Kinijos rinką.

Beveik du dešimtmečius Britanija nepardavinėjo miežių didžiausiems pasauliniams importuotojams ir per dešimt metų išvežė labai mažai kviečių, tačiau tai gali greitai pasikeisti, teigia „Bloomberg“.

Pasak JK žemės ūkio ir sodininkystės plėtros tarybos, norėdamos rasti JAV sojų alternatyvų ir daugiau palankesnių tarifų javams, Kinijos grūdų bendrovės žiūri į Jungtinę Karalystę kaip į potencialų tiekėją.

„Prekybinė įtampa tarp JAV ir Kinijos sukuria nestabilumą, – teigia AHDB vykdomoji grūdų eksporto rinkodaros vadovė Dorita Koen (Dorit Cohen). – Žinome, kad JAV yra kviečių tiekėja į Kiniją, tad susidarius tokioms aplinkybėms JK turi puikias galimybes įsilieti į Kinijos rinką".

Potencialūs JK grūdų kroviniai į Kiniją yra dar vienas ženklas, kad žemės ūkio produktų prekyba persiskirsto visame pasaulyje. Kinija, ieškodama naujų grūdų tiekėjų, ateina tokiu metu, kai Jungtinė Karalystė sprendžia, kaip gyvens ateityje, palikusi Europos Sąjungą. O būtent ES šiuo metu sudaro didžiąją britų kviečių ir miežių eksporto dalį.

Kaip pabrėžė AHDB atstovė D. Koen, praėjusį mėnesį į Jungtinę Karalystę atvyko Kinijos grūdų bendrovių delegacija, siekianti įvertinti gamybos ir sandėliavimo patalpas. Paskui surengtas JK prekybinis vizitas į Kiniją, skirtas aplankyti grūdų įmones, įskaitant maisto milžinę „Cofco International Ltd.“, ir perprasti Kinijos importo reikalavimus.

JAV yra antra pagal dydį kviečių Kinijai tiekėja. Liepą Kinija nustatė muitų tarifus daugeliui JAV produktų, įskaitant kviečius ir sorgus, ir vis dar kyla pavojus, kad „akis už akį“ tarifai padidės. Azijos šaliai taip pat gali prireikti daugiau miežių, nes ji susiduria su didesnėmis išlaidomis už JAV sorgus, naudojamus kaip alternatyvūs pašarų ingredientai. Kinijos sorgų importas birželį sumažėjo daugiausiai per šešis mėnesius.

Kinijos miežių importas šiuo metu didžiausias per 4-erius metus. JK ketina Kinijai pradėti tiekti iš pradžių nedidelius miežių kiekius, bet sieks pamažu didinti eksportą. Be to, JK paprašė Kinijos sušvelninti šiuo metu jų taisyklėse nustatytą nulinį kenkėjų ir piktžolių tolerancijos reikalavimą.

Didžioji Britanija taip pat sieks parduoti mažai baltymų turinčius kviečius, kurie gali būti naudojami sausainiams ir saldumynams gaminti. Kinijos pirkėjai taip pat nori rasti naujų kviečių ir miežių tiekimo šaltinių, nes jų pagrindinis tiekėjas Australija patiria sausros periodą, tad šalies ūkininkai nenori parduoti produkcijos.

Kaip ir Kinija, JK tiria prekybos kviečiais galimybes su įvairiomis pasaulio šalimis, įskaitant Kubą, Meksiką ir Egiptą. Šiuo metu ES šalims tenka apie 80 procentų JK kviečių eksporto ir beveik visų jos miežių pardavimo.

„Mes tiriame prekybos galimybes visame pasaulyje, tačiau Kinija yra didžiulė kviečių ir miežių rinka, tad suteikia milžinišką potencialą eksportuoti JK grūdus", – įsitikinusi D. Koen.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuris technikos prezentavimo būdas Jums priimtiniausias?
Orai