Bliūkšta pienininkų viltis sulaukti valstybės paramos
2014-09-11

Vilnius. Pieno gamintojai, rugsėjo 10‑ąją susitikę su premjeru Algirdu Butkevičiumi ir žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene, džiaugiasi, kad buvo išklausyti ir užuojausti. Tačiau vietoj geros žinios apie papildomą Vyriausybės paramą sulaukta tik patvirtinimo kad, anksčiau - spalio 16 d. - planuojama pradėti mokėti tiesiogines išmokas.

„Nieko naujo. Dar kartą išgirdome, kad Vyriausybė ieškos 117 mln. Lt ir tiesioginių išmokų mokėjimą perkels į šiuos metus. Bet tai nėra papildomi pinigai, jie ir be Rusijos embargo buvo numatyti žemdirbiams. Tik tiek kad išgirdome tvirtą pažadą, kad jie žemdirbius pasieks iki gruodžio 31 d.", ‑ teigia susitikime dalyvavęs Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas.

Žemdirbių atstovai taip pat prašė, kad pieno gamintojams už kvotinį pieną būtų mokama maksimali - 87 Lt/t - suma. „Vien pieno sektoriui reikėtų 120 mln. Lt, kai tuo tarpu visiems žemės ūkio sektoriams numatyta 117 mln. Lt, reali parama turėtų siekti 166 mln. Lt. Susitikime Virginija Baltraitienė užsiminė, kad galbūt reikėtų ieškoti galimybių minėtą sumą padidinti iki 200 mln. Lt. Tai būtų ženkli parama tiek pieno sektoriui, tiek mėsos gamintojams ir daržovių augintojams", ‑ sako ŽŪR pirmininkas.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Ministras Pirmininkas Algirdu Butkevičiumi informavo, Vyriausybė neturi tokių finansinių galimybių, yra daug kitų įsipareigojimų, o švaistytis pažadais jis nesiruošia.

Žemdirbiai vis dar tikisi ES paramos, bandoma motyvuoti, kad Baltijos šalys nuolat kenčia dėl politikos. „Dėl tol to baisiausiai įsižeidę suomiai, mat jų šalyje natūralaus pieno supirkimo kaina nuo 42 euro centų nukrito iki 37 eurct/kg, o Lietuvoje šiandien mokama vos 21 eurct/kg, ir tai jau yra žemiau savikainos", ‑ tvirtina A. Stančikas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai