Baltarusija - viena didžiausių paukštienos tiekėjų Rusijos rinkoje
2012-07-26

Minskas, Liepos 26 d.  Baltarusijos agroverslo ir mėsos perdirbimo įmonės 2011 metais į Rusiją eksportavo 220,8 tūkt. tonų paukštienos, tai sudarė 24 proc. viso Rusijos šios rūšies mėsos  importo, skelbia portalas agronews.ru.

Toks produktyvus komercinis bendradarbiavimas tęsiasi ir šiemet - 5 mėnesių duomenimis, Baltarusijos paukštienos importas sudaro 22 proc. viso rusų importuojamo kiekio.

Baltarusijos statistikos duomenimis, palyginus šių metų pirmo pusmečio rezultatus su pernykščiais, šalies žemės ūkio produkcijos gamyba išaugo: gyvulininkystės produkcijos  - 7,8 proc., augalininkystės - 0,2 procento.

Dojus agro 19 09 10

Jautienos ir paukštienos realizacija lyginant šių metų pirmąjį pusmetį su pernykščiu, išaugo 5,2 proc., pieno - 10,4 proc. Iš viso šalyje per pirmą šių metų pusmetį supirkta 152,1 tūkst. tonų pieno.

Pastaruoju metu pastebimas akivaizdus Rusijos kapitalo įsiliejimas į Baltarusijos pieno perdirbimo sektorių, tačiau akcijų pirkimo sandoriai įmanomi tik su šalies valdžios leidimais. Be to, keliama sąlyga investuotojams - finansinius srautus nukreipti į įmonių technologinį modernizavimą.

Verta prisiminti tai, kad iš Baltarusijos draudžiama išvežti žalią pieną - eksportuoti leidžiama tik pieno produktus. Dauguma pieno perdirbimo įmonių yra valstybinės.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Lietuvoje drastiškai mažėja gyvulių skaičius. Kaip tai vertinate?
Orai