Atnaujintas kiaulių eksportas į Lenkiją
2019-02-05

Vilnius. Lietuva po dviejų mėnesių pertraukos atnaujino gyvų kiaulių eksportą į Lenkiją. Į kaimyninės šalies skerdyklą išvežta 180 gyvų kiaulių iš Panevėžio rajono ūkio.

„Kiaulių eksporto nesklandumus pašalinome operatyviai. Susitikę su kaimyninės valstybės veterinarijos specialistais suderinome bendrus afrikinio kiaulių maro rizikos vertinimo principus ir procedūras“, – pranešime teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika.

Lenkija gruodį paskelbė draudimą įvežti lietuvišką kiaulieną ir kiaules, kurios auginamos antroje maro zonoje – ten, kur yra kritusių nuo maro šernų. Lietuvos Vyriausybė šį sprendimą vadino nepagrįstu, nes šalyje laikomasi visų saugumo standartų, ir perspėjo galinti įvesti atsakomąsias priemones ir apriboti importą iš Lenkijos. 

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Konfliktas baigėsi taikiai –  Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai atlikus papildomus kiaulių tyrimus, Lenkija įsitikino, kad lietuviškos kiaulės yra sveikos.

2018 metais Lenkijoje užregistruoti 109 maro protrūkiai kiaulių fermose, o Lietuvoje – 51, Lenkijoje sunaikinta 25,4 tūkst. kiaulių, Lietuvoje – 22,7 tūkst. Pernai Lenkijoje maras nustatytas 4,1 tūkst. šernų, Lietuvoje – 3,1 tūkst.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai