Artimiausias dešimtmetis ES rinkoje priklausys kviečiams ir kukurūzams
2014-01-30

Briuselis. Europos Sąjungoje iš visų grūdinių augalų rūšių  per ateinantį dešimtmetį labiausiai didės kviečių ir kukurūzų gamyba. Šį augimą nulems biokuro paklausa ir geros eksporto perspektyvos. Kitų grūdų dalis ES rinkoje mažės, teigiama Europos Komisijos prognozėse 2013-2023 metams.

Europos Komisija prognozuoja palankias perspektyvas kviečių augintojams, kurie jau dabar yra vieni iš ES eksporto lyderių.

Kukurūzų naudojimas bioetanolio gamybai padidės nuo maždaug 5 iki 14 proc. (2023 m.), atitinkamai mažės kukurūzų auginimas maistui - nuo 78 iki 67 proc. Tiesa, kukurūzų auginimas maisto tikslams ūgtels 2016 metais nustojus galioti baltojo cukraus ir pridėtinės izogliukozės gamybos kvotoms.

Prognozuodama kukurūzų gamybos augimą kitų grūdinių augalų atžvilgiu, Europos Komisija pabrėžia, kad bendras išauginamų kukurūzų produkcijos kiekis vis tik netenkins paklausos, todėl ES liks kukurūzų importuotoja.

Šiuo metu, anot EK, Europos Sąjungos grūdų rinką atsigauna po sunkaus 2012-2013 m. sezono. Apie tai byloja padidėjusi 2013 m. gamyba, tačiau grūdų atsargų ir paklausos santykis ES rinkoje išlieka žemesnis už pastarųjų 10 metų vidurkį.

MŪ inf.

Dojus agro 19 09 10

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai