Ar įsileisime kinų kiaulininkystės kompleksus?
2015-05-07

Panevėžio r. Į Lietuvos kiaulininkystės rinką žada ateiti Kinijos kapitalas. Ar tai nesukels įtampos ir nesusipratimų, kaip atsitiko su danų kiaulininkystės kompleksais? Panevėžio rajone vykusio išvažiuojamojo Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdžio metu meras Povilas Žagunis (nuotr.) pasiteiravo Seimo narių, kaip elgtis, jei bus siūloma pasirašyti susitarimą dėl investicijų? Jo žodžiais, kai kurios savivaldybės jau davė sutikimus.

„Kinai ketina Lietuvoje įkurti keletą (7 ar 8) stambius kiaulininkystės kompleksus. Gal kokios penkios savivaldybės jau pasirašė ketinimų dokumentus. Ar mums prisijungti? Kas mums liks nuo kinų kiaulininkystės? Geriausiu atveju elektros energija. Kinų domėjimasis rodo, kad užsienio valstybės įžvelgia naudą plėtoti mūsų šalyje kiaulininkystę, tad kodėl mes iš to nesugebame užsitikrinti sau daugiau naudos?" - kalbėjo Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis.

Kinų investiciniai ketinimai Seimo Kaimo reikalų komiteto nariams ne naujiena. Pasak komiteto vicepirmininko Broniaus Paužos, Seime lankėsi Kinijos ambasadorius, vizitui į Lietuvą ruošiasi Kinijos pirmasis vicepremjeras. Tikimasi, kad šie vizitai ir kiti susitikimai padės atverti lietuviškai produkcijai Kinijos rinką.

Dojus agro 19 09 10

„Kai atėjo danai, savivaldybės leido jų įmonėms verstis kiaulininkyste, bet nenumatė, ką mainais į tuos leidimus danai turi padaryti. Jie pasiėmė kompleksus, pasinaudojo Lietuvai skirta ES parama, išvystė verslą, o savivaldybėms - nieko. Jei ateitų kinai, jiems sąlygas būtina nustatyti", - sakė B. Pauža.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai