Amerikoje įmanoma konkuruoti tik aukštos kokybės mėsos produktais
2015-08-28

Vilnius. Po kelerius metus trukusių derybų bei derinimų JAV pagaliau atidarius savo rinką lietuviškai mėsai, mėsos perdirbėjų asociacijos vadovas Egidijus Mackevičius teigia, kad Amerikos rinkoje reikės orientuotis į aukštos kokybės segmentą. Anot E. Mackevičiaus, visos didžiosios bendrovės domisi eksportu į JAV, kuris galbūt amortizuos Rusijos rinką.

„Iš tikrųjų labai gero scenarijaus atveju įmanoma pakeisti Rusijos rinką, bet mes Amerikos rinką matome šiuo požiūriu gal labiau orientuotą į galutinį produktą. Mes ten galėtume konkuruoti su aukštos kokybės produktais, turinčiais didelę pridėtinę vertę, - vytintais, rūkytais gaminiais, o Rusijoje, nors buvome ir su šiais gaminiais stiprūs, bet stiprūs buvome ir su šviežia mėsa. Mes galėdavome ją pristatyti per dvi dienas, o JAV atveju tai padaryti bus praktiškai nerealu", - BNS sakė E. Mackevičius.

Anot jo, bus stengiamasi parduoti produkciją ten, kur yra didelė lietuvių, lenkų ir rusų koncentracija, nedidelėse parduotuvėse ir restoranuose. „Turėsime rasti nišines vietas, orientuotis į lietuvių, lenkų išeiviją, rusų išeiviją. Tiems žmonėms, kurie žino, ką mes gaminame", - teigė asociacijos vadovas.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Jo teigimu, į JAV ketina eksportuoti visi didieji perdirbėjai, o ilgainiui galbūt prisijungs ir mažesnės bendrovės. „Aš manau, kad visi didieji susidomėję. Paprastai didieji būna apjungę skerdimą ir gamybą, bet jeigu kalbame apie galutinį produktą, tai galės įsijungti ir grynai perdirbimo įmonės, kaip Klaipėdos mėsinė, Mažeikių mėsinė ir visos kitos", - tikino E. Mackevičius.

Anot jo, pirmoji lietuviška mėsa JAV pasiekti gali gana greitai, tačiau prireiks metų ar dvejų, kol jos kiekiai kiekiai bus didesni.

Veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius sakė, kad Lietuva yra pirmoji Europos Sąjungos valstybė, galinti eksportuoti tokį platų mėsos spektrą.

„Ryt gausime sprendimą raštiškai, šiandien tik telefonu pranešta. (...) Būsime antra šalis Europos Sąjungoje po 2002 metų kempinligės protrūkio, galinti eksportuoti jautieną, ir vienintelė šalis ES, turinti tokį platų spektrą eksporto - jautiena, aviena, paukštiena, termiškai apdorota kiauliena", - BNS sakė J. Milius.

Anot jo, JAV rinka atvers Lietuvos verslo praradimus Rusijoje: „Manau, turėtų atstoti Rusijos rinką. Verslas dabar turi tik surasti, kur parduoti bei susiderinti ženklinimo reikalavimus".

Premjeras Algirdas Butkevičius taip pat mano, kad tai padės šalies ūkininkams po to, kai užsivėrė Rusijos rinka.

„Džiaugiuosi dideliu laimėjimu šiuo sunkiu mūsų ūkininkams laiku, kai dėl draudimų politikos užsidarė tradicinės rinkos Rytuose", - pranešime teigė A. Butkevičius.

Žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei šią naujieną telefonu perdavė JAV Žemės ūkio departamento Maisto saugos ir kontrolės tarnybos atstovas, pranešė ministerija.

Praėjusių metų gruodį JAV tarnyba oficialiai paskelbė pasiūlymą visuomenei leisti importuoti lietuvišką mėsą ir jos produktus, kadangi ji atitiko kokybės reikalavimus. JAV inspektoriai Lietuvos mėsos perdirbimo įmones patikrino dar 2013 metų pabaigoje.

Iki šiol Lietuva į JAV daugiausia eksportavo kviečių glitimo, sūrių ir varškės, duonos ir pyrago gaminių, valgomųjų ledų.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai