ŽŪR jubiliejaus proga – linkėjimai įgyti ryžto
2016-05-27

Kaunas. Premjeras Algirdas Butkevičius parodė dėmesį žemdirbių savivaldai, atvykęs į jubiliejinį renginį, skirtą Žemės ūkio rūmų įkūrimo 90-mečiui ir atkūrimo 25-mečiui. Sveikinimo kalboje Vyriausybės vadovas ragino žemdirbius būti ryžtingais, šiuolaikiškais ir ambicingais.

Į žemdirbių savivaldos jubiliejų atvyko parlamentinio Kaimo reikalų komiteto nariai, žemės ūkio ir socialinės apsaugos ir darbo ministrės V. Baltraitienė ir S. Pabedinskienė, įvairių su žemės ūkiu susijusių mokslo įstaigų, organizacijų, verslo įmonių atstovai, savivaldybių merai, svečiai iš užsienio - Latvijos, Estijos, Lenkijos, Airijos, Prancūzijos, Kazachstano žemdirbių savivaldos ir žemdirbių organizacijų atstovai.

Minėjimo dalyviams buvo priminta Žemės ūkio rūmų ištakos, istorija, veikla atkuriant ŽŪR. Į sceną buvo pakviesti ŽŪR signatarai, pirmosios ŽŪR Tarybos nariai, Rūmams priklausiančių organizacijų vadovai - jiems dėkota už indėlį kuriant ir stiprinant žemdirbių savivaldą.

Linas agro mob 21 04 01+ Bioversija 21 04 30

Tylos minute pagerbtas amžinybėn išėjusių ŽŪR signatarų, vadovų atminimas.

Premjeras Algirdas Butkevičius sveikinimo kalboje akcentavo būtinybę žemdirbiams būti šiuolaikiškais ir ambicingais, bandyti suprasti, kas yra tarptautinė aplinka ir kokį milžinišką poveikį ji daro konkrečiai šaliai.

Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad pagrindinis verslo vektorius turi nukreiptas į Azijos šalys, tai padės atstatyti nukritusias kainas, pakelti eksporto lygį.

A. Butkevičius užsiminė ir apie kooperaciją, kuri ypač svarbi einant į užsienio rinkas. „Šalies viduje konkuruoti naudinga, tačiau kai einame į užsienį, būtina sutelkti jėgas. Tai jau suprato įmonės, kurios dalyvauja tarptautinėse parodose.

Pirmosios ŽŪR tarybos (1991-1993 m.) vicepirmininkas prof. habil. dr. Algimantas Mikelėnas ragino žemdirbius užuot trypčiojus vietoje ryžtingai eiti pirmyn, atkakliai siekti tikslo - niekas nenudirbs darbo, kurį turi nudirbti patys žemdirbiai.

Renginyje sveikintojai keitė vieni kitus, į sceną keliavo dovanos, per pertraukėles buvo atliekami muzikos kūriniai.

ŽŪR vadovas savo kalboje akcentavo, kad pagrindinis Rūmų uždavinys - būti tarpininku tarp valdžios ir žemdirbių. „Mano ūkiui" pasiteiravus svečio iš Lenkijos, koks jų žemdirbių savivaldos pagrindinis uždavinys, šis atsakė, kad spręsti žemdirbių problemas.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate virtualius renginius: posėdžius, seminarus, konferencijas, kt.?
Orai