„Žemės vaikų“ konkursas finišavo Ukmergėje (fotogalerija)
2016-06-17

Ukmergė. Profesinio mokymo įstaigų mokinių profesinio meistriškumo konkursą „Žemės vaikai", šiemet laimėjo Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos moksleivė Silvija Stankevičiūtė ir Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus moksleivis Modestas Mažrimas.

Konkurse „Žemės vaikai 2016", kuris šiemet vyko Šventupėje, varžėsi 10 merginų ir 11 vaikinų iš įvairių Lietuvos profesinio mokymo įstaigų.

Komisija vertino jų žinias iš gimtojo krašto istorijos, geografijos, tautosakos, praktinius moksleivių įgūdžius. Merginoms teko užduotis komponuoti puokštes, vaikinai dalgiais pjovė žolę.

Pasak komisijos vicepirmininko, žemės ūkio viceministro Sauliaus Cironkos, susidomėjimas žemės ūkio specialybėmis, amatais džiugina ir teikia vilties, kad tradicijos nebus pamirštos.

Ne vienas konkurso dalyvis sakė, kad konursą laiko labai prasmingu, tačiau reikėję paskatų dalyvauti. Vilmantas Lukoševičius iš Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos sakė, kad pats gal nė nebūtų išdrįsęs dalyvauti konkurse, tačiau jį dalyvauti paragino mokykloa ir ūkininkai, pas kuriuos jam teko padirbėti.

„Žemės dukros" titulą šiemet pelnė Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos moksleivė Silvija Stankevičiūtė, „Žemės sūnaus" - Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus moksleivis Modestas Mažrimas. Abu nugalėtojai sakė visiškai nesitikėję laimėti konkursą

Išskirtinis dėmesys teko ir konkurse dalyvavusių mokymo įstaigų komandoms, kurios buvo įsikūrusios išradingai įrengtuose, regionams būdingas tradicijas atspindinčiuose . kiemeliuose. Kiekvienas kiemas buvo virtęs amatininkų dirbtuvėmis.

Merginos siuvo, siuvinėjo, karšė kanapių pluoštą, vėlė vilnas. Vaikinai grūdus malė, drožinėjo, šienavo. Kiti prie kalvio žaizdro stojo. Treti, Lietuvos savanorio uniformomis pasipuošę...  į karą ėjo. O „taikos" metu, bitininko drabužiais apsivilkę, bites kopinėjo...

Kiekviena mokymo įstaiga stengėsi parodyti ir tai, kokiais valgiais didžiuojasi jų kraštas.

Komisija išrinko 10 (iš 24 konkurse dalyvavusių mokymo įstaigų) išradingiausiai, meniškiausiai, jaunatviškiausiai, žemdirbiškiausiai įrengtų kiemelių.

Konkurso nugalėtojams įteiktos padėkos, Švietimo ir mokslo ministerijos dovanos - kompiuteriai.

Konkursas „Žemės vaikai" pirmą kartą buvo surengtas 1997 m. Dauguose, vėliau vyko Rietave, Alantoje, Kudirkos Naumiestyje, dar kartą grįžo į Daugus, po to „užsuko" į Šeduvą, Kupiškį. Ukmergėje vykęs konkursas - aštuntasis.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai