Forumas „16+1“ – eksporto plėtros galimybė
2018-05-08

Vilnius. Tikimasi, kad gegužės pabaigoje Vilniuje kartu su paroda „Agrobalt“ vyksiantis forumas „Kinija + 16“ dar labiau sustiprins Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimą.

Pasak žemės ūkio ministro Broniaus Markausko, Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo forumas „Kinija + 16“ vienareikšmiškai turės teigiamos įtakos lietuviškos žemės ūkio ir maisto produkcijos pardavimui Kinijoje.

„Lietuva yra daug gaminanti ir eksportuojanti, tad eksporto rinkos yra labai svarbios. Po Rusijos embargo teko ieškoti naujų rinkų ir būtent Kinijos rinka yra daug žadanti. Pastaruoju metu matome, kad eksportas auga, o tokie dvišaliai susitikimai, ypač su žemės ūkio ministru, yra be galo svarbūs. Kinijoje verslas dar labai priklauso nuo politikos ir dvišalių susitikimų“, - antradienį spaudos konferencijoje kalbėjo B. Markauskas.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Kartu su Kinijos politikų bei žemės ūkio institucijų, verslo atstovų delegacija parodoje bei forume laukiama ir Kinijos žemės ūkio ir kaimo reikalų ministro Han Changfu.

Pasak B. Markausko, Lietuvai teko įdėti nemažai pastangų, kad šiemet forumas „Kinija + 16“ vyktų būtent mūsų šalyje

Žemės ūkio viceministro Rolando Taraškevičiaus teigimu, šis forumas yra gera proga Lietuvai pristatyti savo gamybą. „Kalbame apie unikalią progą pasirodyti šiame kontekste. Verslui yra unikali proga pristatyti save ir savo galimybes, nes atvyksta ne tik Kinijos, bet ir kitų šalių partnerių delegacijos“, - sakė R. Taraškevičius.

Jo teigimu, toks reginys bus puiki proga pabendrauti bei aptarti ir ES politikos klausimus čia atvyksiantiems ES šalių narių atstovams.
Formatas „Kinija + 16“ buvo įsteigtas 2012 m. Kinijos iniciatyva. Juo siekiama stiprinti ir plėsti bendradarbiavimą su vienuolika ES valstybių narių (Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Čekija, Slovakija, Slovėnija, Bulgarija, Rumunija, Vengrija, Kroatija) ir penkiomis Balkanų šalimis (Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Juodkalnija, Makedonija, Serbija) žemės ūkio, investicijų, transporto, finansų, mokslo, švietimo, kultūros ir kitose srityse.

Gegužės 24-26 d. sostinės parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančios žemės ūkio ir maisto pramonės parodos „Agrobalt“ metu taip pat vyks ir dar vienas forumas - maisto švaistymo tema. Čia laukiama ne tik už sveikatą ir maisto saugą atsakingo Europos Komisijos nario Vytenio Povilo Andriukaičio, bet ir FAO (Jungtinių tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos) generalinio direktoriaus Chosė Grasijano da Silvos (José Graziano da Silva).

„Litexpo“ direktoriaus Justino Bortkevičiaus teigimu, šių metų „Agrobalt“ parodoje ketina dalyvauti per 200 įmonių iš 10 šalių. „Dirbame ir dirbsime tam, kad pristatyme visuomenei parodą iš visų pusių, priartintume prie žmogaus žemės ūkį ir maisto gamybą“, - sakė J. Bortkevičius.

„Litexpo“ direktorius J. Bortkevičius džiaugėsi, kad po pertraukos „Agrobalt“ paroda vėl sugrįžo į Vilnių

Parodos programoje numatyta lankytojams demonstruoti pieno kelią, veiks įvairios edukacinės-pažintinės erdvės. Planuojami ir Lietuvos atkūrimo šimtmečiui skirti renginiai – šimto švilpynių orkestras, šimto žingsnių kelionė po Lietuvą, tautinės šimtmečio juostos pynimas.

Veislinių gyvulių paviljone kasdien vyks žirgų parodomosios programos, bus pristatomi daugelio Lietuvoje auginamų naminių gyvūnų rūšys; vyks gražiausio veislinio gyvulio rinkimai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai