Visa Priekulė kvepėjo medumi
2014-08-04

Priekulė. Savaitgalį čia buvo minima trisdešimt aštuntoji bitininkų šventė. Šiemet bitininkų šventėje svečiavosi bičiulai iš Lenkijos, Ukrainos, Estijos, Švedijos, Latvijos, Jungtinės Karalystės. Nepaisant sunkumų ar tolimo kelio bitininkų draugijų atstovai jau metai iš metų keliauja į vis kitą Lietuvos miestą, kad pabūtų drauge, pasidalytų patirtimi ir tiesiog paragautų skaniausio medaus, tad ir šį kartą saldžiausio medaus nepritrūko.

Pirmoji Lietuvos bitininkų šventė įvyko dar 1963 m. Nuo 1989 m. šventė vyksta vis kitoje Lietuvos vietoje, tad šiemet buvo surengta ne tik 38-ąjį kartą, bet ir buvo paminėta 25-rių metų sukaktis.

„Šiandien bitininkai susiduria su daugybe įvairiausių klausimų, kuriuos reikia spręsti, vis dėlto nepaisant sunkumų labai smagu šiandien visus matyti čia. Jau bene 40 metų, pirmąjį rugpjūčio savaitgalį visi bitininkai susirenka į vieną vietą, kad susitiktų su bičiuliais, o man didžiulė garbė atidaryti šią šventę", - visus susirinkusius su švente ir gražia 25 metų sukaktimi pasveikino Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentas prof. hab. dr. Algirdas Skirkevičius.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Bitininkų šventė kasmet pritraukia vis daugiau svečių ir dalyvių bei įgauna tarptautinio renginio statusą.  „Man labai malonu ir didžiulė garbė dalyvauti šiandien šioje gražioje šventėje. Noriu palinkėti, kad visada išliktumėte vieninga šeima, o ant kiekvieno lietuvio stalo visuomet būtų medaus. Linkiu Jums gyvuoti dar ilgus metus. Gražios šventės ir gražios bičiulystės", - palinkėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Ministrė kartu su Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentu apdovanojo geriausius šalies bitininkus

Trečioji vieta pripažinta bitynui iš Lazdijų raj., kuriame šeimininkauja Janina Lisauskienė, antra vieta atiteko Liachovičių šeimos bitynui iš Vilniaus, o pirmąja džiaugėsi Kėdainių bityno šeimininkas Rimtautas Ardavičius, kuris bitininkyste užsiima jau daugiau nei 30 metų. Dabar jo ūkyje keli šimtai bičių šeimų, o garsus bitininkas pardavinėja ne tik medų, bet ir originalias tikro vaško žvakes. Nugalėtojams atiteko vardinės padėkos ir taurės.  Taip pat šventės metu buvo paskelbta ir naujoji Bičių karalienė, šio garbingo titulo nusipelnė Janina Lisauskienė iš Lazdijų raj., o geriausių metų bitininkų tapo Juozas Jankauskas.

„Mums labai smagu, kad šiandien Priekulėje sulaukėme tiek svečių iš Lietuvos ir iš kaimyninių valstybių, tokios šventės Priekulė dar nematė", - kalbėjo viena iš šventės šeimininkių Daiva Bliudžiuvienė, Priekulės seniūnė.

Visą dieną veikiančioje mugėje visi norintys galėjo paragauti įvairiausių rūšių medaus, o labiausiai patikusį medų ir įsigyti. Renginyje savo patirtimi dalijosi žolininkė Adelė Karaliūnaitė ir bitininkas Algirdas Amšiejus. Šeštadienio vakarą linksmybės Priekulės parke neturėjo baigtis kone iki vidurnakčio. Medumi kvepiančios šventės metu dalyvius linksmino daugybė folkloro ansamblių ir liaudiškos muzikos kolektyvų, o naktinį dangų nušvietė ugnies šou.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai