Veislinių gyvulių paroda šiemet gali ir neįvykti
2012-07-13

Kaunas, liepos 13 d. Į vakar vykusį veislininkystės komiteto posėdį susirinkę gyvulių augintojų asociacijų vadovai vieningos nuomonės dėl kasmet rengiamos gyvulių veislininkystės parodos Algirdiškiuose nepriėjo, nors tam finansavimas numatytas. Siūloma šiemet vietoje parodos suorganizuoti veislininkystės forumą arba rengti specializuotas atskirų gyvulių rūšių parodas.

Už tai, kad šiemet reikėtų atsisakyti tokio renginio, pasisakė Lietuvos galvijų veisėjų ir Lietuvos mėsinių galvijų augintojų asociacijų vadovai, argumentuodami, kad kokybiškai parodai surengti per mažai laiko, sudėtinga būtų ir atrinkti gyvulius. „Be to, reikėtų keisti parodos organizavimo taisykles. Tą galėtume padaryti per metus ir tik jas pakeitę, kitąmet tinkamai pasirengti parodai, kad nebūtų jokių priekaištų dėl vietos nuomos, kaip buvo po pernai vykusios parodos", - pabrėžė LMGAGA direktorius Darius Dzekčiorius.

LYTAGRA 19 07 04 mob

LGVA direktoriaus Edvardo Gedgaudo nuomone, šiemet vykusioje „Agro Balt" parodoje veisliniai gyvuliai jau buvo pademonstruoti. „Kitąmet „Agro Balt" nevyks. Tad būtų galima pagalvoti ir apie  veislininkystės parodą", - dėstė jis, išreikšdamas daugumos komiteto narių nuomonę

Lietuvos žalųjų augintojų ir gerintojų asociacijos pirmininkas Jonas Lingys paragino išlaikyti tradiciją ir parodą organizuoti, atspindint visų gyvulių rūšių veislininkystės pasiekimus. Geriausias laikas veisliniams gyvuliams eksponuoti - rugsėjis, tad, anot jo, laiko pakankamai. Be to, veislininkystės darbas niekada nenutrūksta, todėl atrinkti gyvulius nėra problematiška.

Kai kurie posėdžio dalyviai pasiūlė rengti specializuotas atskirų gyvulių rūšių parodas. Pirmą kartą specializuotą avių parodą rugsėjo 8 dieną Molėtų r. ūkininko Giedriaus Prakapavičiaus ūkyje organizuoja Lietuvos avių augintojų asociacija. Parodoje numatyta ne tik eksponuoti populiariausias Lietuvoje auginamų avių veisles (Lietuvos juodgalvių, Vokietijos juodgalvių, Romanovo, Sufolkų, Tekselių, Lietuvos šiurkščiavilnių ir kitų), bet ir prekiauti šviežia aviena, avių pieno produktais, rūkytomis dešromis, įvairiais avių vilnos gaminiais. Kai kurie parodos dalyviai  atveš prieauglį pardavimui. Planuojama demonstruoti parodomąjį avių kirpimą, ir jei pavyks, surengti avių kirpimo varžytuves.

Mintis rengti specializuotas parodas pagal gyvulių rūšis daugumai pasirodė patraukli, tačiau galutinį sprendimą dėl gyvulininkystės parodų organizavimo numatyta priimti liepos 17 dieną.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai