Vasario 16-ąją - tarptautinės ristūnų žirgų varžybos
2014-02-17

Lazdijai. Nei žirginio sporto entuziastai, nei sirgaliai Vasario 16-ąją  nepabūgo prasto oro ir skubėjo į Lazdijų hipodromą, kur vyko tradicinės tarptautinės ristūnų žirgų varžybos „Lazdijai 2014". Į jas susirinko vadeliotojai su žirgais iš Latvijos bei įvairių Lietuvos rajonų: Ukmergės, Varėnos, Utenos, Lazdijų, Alytaus, Širvintų, Zarasų ir Panevėžio.

Ristūnų žirgų lenktynėse buvo varžomasi šešiuose važiavimuose. Pirmasis buvo skirtas Lazdijų rajono savivaldybės mero taurei laimėti, ,,Lietuvos valstybės atkūrimo 96-osioms metinėms paminėti". Suaugusių žirgų A reitinge  nugalėjo Stanislovas Kėrys iš Varėnos rajono su žirgu Pronto Ribb. Antrąją  vietą laimėjo taipogi varėniškis Eimantas Klebauskas su žirgu Sakalu, trečiąją - Antanas Juškėnas iš Zarasų rajono su Giant Park.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Varėniškis Stanislovas Kėrys su žirgu Pronto Ribb laimėjo Lazdijų rajono savivaldybės mero taurę

Suaugusių žirgų B reitinge  dėl prizo „Kovotojų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminti", kurį įsteigė Žemės ūkio ministerija, rungėsi 6 dalyviai.  Sėkmė lydėjo Sartų lenktynių pirmos vietos laimėtoją Dianą Kvakšytę su žirgu Gajumi iš Širvintų. Antroji vieta atiteko panevėžiečiui Alvydui Banėnui su Hotline Baff, trečioji - ukmergiškei Monikai Vinskutei su Gotika.

Lietuvos žemės ūkio ministerijos įsteigtą pagrindinį prizą nugalėtojai Dianai Kvakšytei iš Širvintų  rajono įteikė viceministras Rytis Šatkauskas

Trečiajame  važiavime žirginio sporto entuziastai varžėsi dėl  ,,Žirginio sporto puoselėtojams, garsinantiems šalies vardą"  prizo. Šįkart nepralenkiamas buvo varėniškis Eimantas Klebauskas su Labybird va Bene, aplenkęs varėniškį Stanislovą Kėrį su Ingo Sanna.  Trečioji vieta atiteko panevėžiečiui Alvydui Banėnui  su Domino.

Suaugusių žirgų C  reitinge dėl prizo  „Kristijono Donelaičio 300 metų jubiliejui paminėti" dalyvavo ir Lazdijų rajono atstovas Ernestas Juškauskas su Saliutu Ollo. Pirmąją vietą iškovojo Vigimantas Perednikas su Bočiumi iš Ukmergės rajono, antrąją - Valdas Vencevičius su Burbulu iš Alytaus rajono, trečiąją - varžybų šeimininkas lazdijietis E. Juškauskas. Ernestas, atsisakęs gyvenimo didmiestyje, sugrįžo gyventi pas tėvus į gimtinę, kur vaikinas augina 5 žirgus. Su dviem iš jų sportuoja. Šiemet Sartų lenktynėse jis taip pat laimėjo trečiąją vietą. E. Juškauskas sakė buvo sunerimęs, kai dėl prastų sąlygų buvo nutarta sutrumpinti rungtynių trasą, nes jo žirgas geriau bėga ilgesnes distancijas. Visgi fortūna jo neapleido. Iškovojęs trečiąją vietą Ernestas džiaugėsi pasiektu rezultatu ir Lazdijų hipodrome, nors rungtynių sąlygos buvo išties nepavydėtinos. ,,Gerai, kad bent nelijo lietus", - teigė vadeliotojas.


Varžybų šeimininkas lazdijietis Ernestas Juškauskas su žirgu Saliutu Ollo iškovojo trečiąją vietą

Suaugusių žirgų B reitingo grupėje  ,,Jotvingių krašto"  prizui laimėti,  nugalėjo Nikolais Galileevs su Carmen River iš Latvijos. Antrąją vietą laimėjo Irmantas Gramackas su Čardašu iš Alytaus rajono, trečiąją -  širvintiškė Gedvilė Vinslauskaitė su Blyksniu.

Paskutiniame važiavime dėl ,,Dzūkijos žemdirbių" prizo varžėsi keturi žirginio sporto entuziastai. Greičiausiai finišą pasiekė varėniškis Stanislovas Kėrys su Don Star, aplenkęs kraštietį Eimantą Klebauską su Seira, laimėjusį antrąją vietą. Trečioje vietoje liko Gintaras Radzevičius su Vesenij Luč iš Ukmergės rajono.

,,Regis ir vargo nebuvo", - tokia mintis kilo po varžybų pažvelgus į optimistiškai nusiteikusį varėniškio Stanislovo Kėrio veidą, jau spėjusį nusivalyti Lazdijų hipodromo tako purvus. Jis varžybose laimėjo daugiausia pergalių. Džiaugėsi ir kitų savo kraštiečių sėkme. Varėniškiai iš viso iškovojo net 6 prizines vietas. S. Kėrys ,,nerūgojo" ir pažliugusio bėgimo tako, nors dėl jo patyrė nemažai nepatogumų. Varžybų metu visi vadeliotojai ir žirgai nuo galvos iki kojų buvo aplipę purvais. Dėl blogų sąlygų visi rungtyniavo sutrumpintoje trasoje.

Sirgaliai, nepabūgę prasto oro, stebėjo žirgų varžybas. Drąsesnieji netgi sukosi valso ritmu

Šventėje aktyvūs buvo ir svečiai iš Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos. Žiūrovai su dideliu azartu stebėjo žirgų lenktynes ir Lazdijų kultūros centro saviveiklininkų nuotaikingus pasirodymus. Veikė rajono amatininkų, tautodailininkų, menininkų mugė.  AB „Lytagra" atstovai prekiavo žirgams bei raiteliams skirtomis prekėmis.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai